Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yapım Aşamasındaki The Last of Us Online İptal Edildi

Şimdiye dek çok sayıda söylenti ve sızıntıya sahne olan The Last of Us Online için yolu sonu göründü. Geliştirici stüdyo Naughty Dog, geliştirme aşamasındaki oyunun iptal edildiğini açıkladı.

Naughty Dog’un aynı adlı efsanevi IP’sine çok oyunculu oyun hüviyeti kazandıracak olan The Last of Us Online, gün yüzünü göremeden dibi boyladı. Santa Monica merkezli stüdyo tarafından yapılan açıklamada, geliştirme aşamasındaki projenin iptal edildiği belirtildi.

Bu haberi veriyor olmaktan büyük bir üzüntü duyduklarını ifade eden ekip, oyun hakkında net bir vizyona sahip olmalarına rağmen geleceği ve yıllar içerisinde yarattıkları mirası düşünerek bir karar almak zorunda kaldıklarını aktardı. Naughty Dog’un açıklamasından öne çıkan satır başlıkları şöyle:

Naughty Dog, The Last of Us Online’dan Vazgeçti

“Çok oyunculu ekip bu süre zarfında The Last of Us Online konseptini yinelediğinden, vizyonları netleşti, oyun daha rafine ve tatmin edici hale geldi, ve yöneldiğimiz yön konusunda motive olduk. Tam üretime giderken, hırsımızın kapsamı netleşti.

The Last of Us Online’ı yayınlamak ve desteklemek için, tüm stüdyo kaynaklarımızı önümüzdeki yıllarda lansman sonrası içeriği desteklemenin arkasına koymalıyız ve bu gelecekteki tek oyunculu oyunlardaki gelişimi ciddi şekilde etkileyecekti. Önümüzde iki yol vardı: sadece canlı bir hizmet oyunları stüdyosu olacaktık ya da Naughty Dog’un mirasını tanımlayan tek oyunculu anlatı oyunlarına odaklanmaya devam edecektik”

the last of us online

Açıklamada da belirtildiği üzere stüdyo aslında kendi mirasına sahip çıkmak ve hikaye tabanlı oyunlar geliştirmeye devam etmek için The Last of Us Online‘dan vazgeçmiş gibi gözüküyor. Naughty Dog ayrıca şu anda üzerinde çalıştıkları “birden fazla iddialı ve yepyeni tek oyunculu oyunları” olduğunu da aktardı.

Bu projeler hakkındaki ilk bilgilerin daha sonra paylaşılacağı belirtildi. Açıklamanın tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Peki, siz çok oyunculu The Last of Us oyununun iptal edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Hayal kırıklığına uğradınız mı yoksa IP’nin böyle bir dokunuşa ihtiyacı olmadığını düşünenlerden misiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.