Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yapay Zeka YouTube Music Kullanıcılarına Çalma Listesi Yapacak

YouTube Music uygulamasına yapay zeka desteği geliyor. Bu sayede yeni listeler ve görseller oluşturabiliyorsunuz.

Müzik destekli YouTube Music programı için yeni güncellemeler ve özellikler gelmeye devam ediyor. Kullanıcılarına birkaç yeni özellik getirmeyi hedefleyen uygulama, yapay zeka desteğini yakın zamanda sunmayı bekliyor. Yapay zeka desteği elbette beklenen bir gelişmeydi.

Resmi blog gönderisinde yayınlanan içeriğe göre YouTube Music uygulamasında bir çalma listesi aramak veya kendi listenizi oluşturmak yerine artık yapay zeka devreye girecek. Yapay zeka desteğiyle beraber burada kullanıcıya özel bir çalma listesi oluşturulacak ve aynı zamanda çalma listesi kapağı da yine bu destekle beraber oluşturulacak.

YouTube Music’te Yapay Zeka Kolaylık Sağlayacak

YouTube Music platformuna AI yani yapay zeka desteği kullanıcılara büyük kolaylıklar sunmak istiyor. Bu doğrultuda yapay zeka sizler için çalma listesi oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sizin dokunuşlarınızla bu çalma listesini düzenlemek için resme dokunabiliyor ve özelleştirmeye başlayabiliyorsunuz. Diğer taraftan kategoriler arasında geçiş yapabiliyor ve dilediğiniz kategoriye uygun seçim sizin ellerinize bırakılıyor.

YouTube Music

Kategoriler arasında renkler, seyahat, ruh halleri, doğa, hayvanlar, manzaralar, yiyecek ve içecekler, fantezi, egzersiz mizah ve daha fazlası yer alıyor. Kategorilerden herhangi birini seçtiğinizde rastgele bir dizi içerik oluşturuluyor ve seçim yaptıktan sonra ise farklı sanat stilleri arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Akabinde buradan da beğendiğinizi seçebiliyorsunuz.

AI desteği resim oluşturma özelliğinin yanı sıra ‘hızlı arama‘ özelliğini de kullanıcılara sunuyor. Hızlı aramaları kullanarak son çaldığınız şarkılara, sanatçılara veya çalma listelerine hızlıca geri dönüş yapabiliyorsunuz. Bu özellik Spotify‘ın ana sayfasına benzer bir şekilde karşımıza çıkıyor ancak belirtilene göre YouTube Music daha fazla seçeneği bünyesinde barındırıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.