Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Yapay Zeka Botu ChatGPT Çöktü Mü? İşte Güncel Durum

ChatGPT kullanıcıları, hizmette yaşanan kesintiler nedeniyle erişim sorunlarıyla karşılaşıyor.

Birçok kullanıcının günlük işlerinde yaygın olarak kullandığı popüler yapay zeka hizmeti ChatGPT, aniden yaşanan kesintilerle kullanıcılarını karşı karşıya bıraktı. Kullanıcılar, hizmete erişimde yaşadıkları sorunlarla birlikte ‘Dahili Sunucu Hatası’ aldıklarını bildirdi. Ayrıca ChatGPT’nin yüklenmesi sırasında uzun süre bekleyen kullanıcılar, nihayet erişim sağladıklarında önceki sohbet geçmişlerinin ve botların eksik olduğunu belirtti.

ChatGPT web sitesini yüklemek için geçen süre ve bu süreç sonunda kaybolan sohbet geçmişleri, kullanıcıların verimliliklerini etkiledi. AI botunun sorgulara yanıt vermemesi de kullanıcıların işlerinin aksamasına yol açtı. Kullanıcılar, bu kesintilerin ve erişim sorunlarının çözülmesini ve hizmetin normal işleyişine dönmesini beklerken, ChatGPT’nin geliştirici ekibi tarafından yapılan resmi bir açıklama henüz gelmedi.

ChatGPT İle Alakalı Raporlar Artış Gösteriyor

yapay zeka botu chatpgt coktu mu iste guncel durum 3

DownDetector‘un yayınladığı raporlara göre, OpenAI’ın popüler yapay zeka hizmeti ChatGPT, dünya genelinde artan kesinti sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. OpenAI’ın durum sayfasında da bir hizmet bozulması olduğu doğrulandı. Kesintinin nedeni henüz netlik kazanmadı.

OpenAI, dün GPT Mağazası‘nda ChatGPT Plus, Team ve Enterprise kullanıcılarına yönelik yeni özellikleri sunarken, ChatGPT’nin tesadüfen kapanmış olabileceğini duyurdu. Bu, hizmetteki trafikte bir artış ya da başka bir teknik sorunun bir sonucu da olabilir.

yapay zeka botu chatpgt coktu mu iste guncel durum 1 1

ChatGPT, dün merakla beklenen GPT Mağazası’nı kullanıcılara sunarak heyecan uyandırmıştı. GPT+ abonelerine, GPT-4 üzerine inşa edilmiş özel GPT’leri yayınlama imkanı tanıyan bu özellik, geliştiricilere hali hazırda 3 milyondan fazla GPT’ye sahip olan özel GPT’lerden gelir elde etme şansı veriyor. Yeni GPT Mağazası, geliştiricilerin yaratıcı ve güçlü yapay zeka modellerini paylaşmalarını sağlayarak geniş bir topluluğun bu modelleri kullanmasına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar, bu kesintiye yönelik resmi bir açıklamanın yapılmamış olmasından dolayı belirsizlik içerisinde kaldı. Sorunun çözülmesi ve hizmetin normale dönmesi beklenirken, OpenAI’ın teknik ekip tarafından yaşanan sorunlara ilişkin bir açıklama yapması bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.