Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

X’te (Twitter) Sesli ve Görüntülü Arama Dönemi Başladı!

X platformunda yeni dönem başlıyor. Artık sesli ve görüntülü arama yaparak iletişime geçebiliyorsunuz.

X (eski adıyla Twitter) uygulamasına yeni ve etkili özellikler gelmeye devam ediyor. Açıklanan detaylara göre artık sesli ve görüntülü arama yapma ve alma özelliği uygulama kapsamında kullanıma sunuluyor. Bu kapsamda birçok kullanıcı son birkaç saat içinde X uygulamasını açtıktan sonra yeni özellikler hakkında bildirim alıyor.

Kullanıcılara ulaşan bu bildirimler içerisinde sesli ve görüntülü aramaların yakında kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Ancak bu yeni özellikler resmi X platformunda veya bir basın açıklamasında yer almıyor. Diğer taraftan X sahibi Elon Musk bu özellikleri “görüntülü ve sesli aramanın erken versiyonu” olarak adlandırıyor ve bu özelliklerin zamanla geliştirileceğini aktarıyor.

X Platformuna Yeni Özellikler Geliyor

En çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan X içerisinde kullanıcılar özgürce düşüncelerini paylaşıyor, görsel ve video şeklinde de içeriklerinizi yayınlıyor. Bunun yanı sıra diğer kullanıcıları takip edebiliyor ve onlarla yazılı olarak mesajlaşabiliyor. Ancak yeni gelen özellikle beraber artık kullanıcılarla beraber sesli ve görüntülü arama yapabiliyorsunuz.

twitter x sesli arama

Dikkat çeken bu yeni özellikleri nasıl kullanmak istediğiniz merak edebilirsiniz. Şimdi sizlere sesli ve görüntülü konuşma özelliğini nasıl kullanacağınızı anlatalım;

  • Öncelikle sesli ve görüntülü aramayı etkinleştirmek için uygulama ayarlarına gitmeniz gerekiyor.
  • Daha sonra bu kısımda arama yapma özelliğini etkinleştirmeniz lazım.
  • Bu ayarı açtıktan sonra artık sesli ve görüntülü arama yapabiliyorsunuz.

Kullanıcılar ayrıca kendilerini kimin arayabileceğini seçme özelliğine de sahip. Doğrulanmış kullanıcılar, takip ettikleri kişiler veya diğer rehberdeki kişiler arasında seçim yapabiliyor ve bu özelleştirmeler sizlere büyük kolaylık sağlıyor. Ek olarak standart bir kullanıcıysanız ve arayacağınız kişiyi takip etmiyorsanız veya o sizi takip etmiyorsa (rehberinizde de yoksa) o kişiyi arayamıyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.