Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

X’te Bir Kullanıcının Günde Ortalama Geçirdiği Süre Açıklandı

X platformu için yeni bir dönüm noktasına girilirken blog gönderisinde uygulamaya ait çeşitli veriler açıklandı.

X, eski adıyla Twitter platformu şu anda en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Elon Musk tarafından geçtiğimiz süreçte satın alınan platformda bildiğiniz üzere köklü değişiklikler yapılmaya devam ediliyor. Bunun en somut örneği ise adının değişmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Musk tarafından satın alınmasının birinci yıl dönümüne ulaşan platformda bazı raporlar açıklanıyor ve burada kullanıcıların uygulamada geçirdiği vakitler gibi bazı ilgi çekici detaylar yer alıyor. Yeni yönetim altında platformun nasıl ilerlediğini aktaran bir gönderide çok sayıda istatistiksel rakam bulunuyor ancak bu rakamlardan en dikkat çekeni “kullanıcıların bir günde ortalama geçirdiği süre” ile alakalı.

X’te Kullanıcılar Yarım Saat Geçiriyor

Platform dahilinde belirttiğimiz gibi birçok veri açıklanıyor ve bunların arasında bir kullanıcının gün içerisinde ortalama 32 dakika geçirdiği belirtiliyor. Bu sayı elbette oldukça kısa olarak karşımıza çıkıyor ve bu da platformun kullanım süresini ortalama bazda ortaya çıkıyor.

X

X’in CEO’su Linda Yaccarino bir blog yazısında kullanıcıların geçirdiği vakti toplu bir şekilde aktarıyor ve her gün 7,8 milyar aktif dakika geçirdiklerini aktarıyor. Bu noktada “aktif dakika” kavramının ne anlama geldiği tam olarak açıklanmıyor. Dolayısıyla buraya farklı yorumlamalar yapılabiliyor.

Diğer taraftan günde 1,5 milyon kullanıcı platforma kayıt oluyor ve bu kayıt rakamı bir yıl önceki 2 milyon rakamına göre yarım milyon daha düşük. Başka bir deyişle X platformu artık daha yavaş bir hızda büyüyor ve etkileşim yavaş yavaş azalıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.