Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

XIII Remake En Baştan Tasarlanacak (Oyun Sahiplerine Ücretsiz)

XIII Remake büyük bir dönüşüm geçirecek. Oyun, sıfırdan tasarlanacak ve nihayetinde en başından olması gereken ürüne dönüştürecek bir güncelleme alacak.

XIII Remake resmen bir fiyasko olarak çıkış yaptı. Oyun, olumsuz yorumlar anlamında adeta Cyberpunk 2077 ile kapıştı hatta onu da geçti. Oyun o kadar düşük bir seviye sundu ki, 2020’nin en kötü inceleme puanlarını alan yapımlarından biri olduğu ortaya çıktı.

Tüm bunlara rağmen oyunun yayıncısı Microids, oyunu kurtarma planlarını açıkladı. Eylül ayında, XIII Remake‘i rahatsız eden sorunlara cevap olacak büyük bir güncelleme alacak. XIII’ün yeniden yapımını oluşturmak PlayMagic’in sorumluluğundaydı ancak bu ekip iyi bir iş çıkarmadı. Bu yüzden Microids projeyi, oyunu güncellemekle ilgilenecek olan Tower Five’a devretti.

XIII Remake’in Dev Güncellemesi 13 Eylül’de Yayınlanacak

XIII Remake

Stüdyo bir yıldan fazla bir süredir oyun üzerinde çalıştı ve 13 Eylül’de nihayet sonuçları görebileceğiz. Geliştiricilerin oyunda o kadar çok iyileştirme yapmak zorunda olduklarını biliyoruz ki, oyunu sıfırdan yeniden inşa etmekten bahsediyoruz. Aşağıda, gelecek güncellemenin oyuna getireceği en önemli değişikliklerin bir listesini bulacaksınız. Gördüğünüz gibi, bunlar tek tek hatalaro değil, bütün bölümleri kapsayacak:

 • Görseller, orijinalin farklı stili dikkate alınarak rafine edildi.
 • Düşmanların yapay zekası geliştirildi.
 • Arayüz tamamen yeniden tasarlandı.
 • Oyunun tüm müzikleri yenilendi.
 • Oyun, Xbox Series S/X ve PS5’te 60 FPS desteği alacak.
 • Çok oyunculu mod (2’den 13 oyuncuya kadar) uygulandı.

Tabii ki, XIII Remake‘de bulunan birçok hata için de düzeltmeler bekleyebiliriz ancak geliştiriciler, daha küçük ayrıntıların listesini paylaşmadı ve bunun yerine yukarıda belirtilen büyük değişikliklere odaklandı. Biz büyük ihtimalle hataların giderileceğini de düşünüyoruz çünkü oyun adeta sıfırdan tasarlanmış desek yanlış olmaz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.