Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi TV Stick 4K Türkiye’ye Geldi! Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi'nin en yeni Android TV aparatı olan TV Stick 4K'nın Türkiye fiyatı belli oldu.

Xiaomi‘nin en yeni TV Stick’i Aralık ayında duyurulmuştu. Xiaomi TV Stick 4K, Android TV 11’i 4K çözünürlükte çalıştıracak ve Google Asistan’ı destekleyen bir uzaktan kumanda ile birlikte gelecek. Yeni Xiaomi TV Stick, Google Play Store üzerinden binlerce uygulamaya erişim de sunacak.

Xiaomi TV Stick 4K, Xiaomi’nin küresel olarak duyurmasından birkaç hafta sonra nihayet Türkiye’de satışa sunuldu. Mi TV Stick’i temel alan TV Stick 4K, 4K desteği sağlayan bir Amlogic S950Y4 işlemci ile piyasaya sürüldü. Referans olarak TV Stick 4K, AV1, VP9, ​​Dolby Atmos ve Dolby Vision ile uyumlu. Ek olarak Amlogic S950Y4 ayrıca dört ARM Cortex-A35 CPU çekirdeği ve bir Mali-G31 MP2 GPU ile birlikte paketlendi.

Xiaomi TV Stick 4K Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Xiaomi TV Stick 4K
Xiaomi’nin yeni nesil Android TV aparatı artık Türkiye’de.

Çinli teknoloji devine göre, Xiaomi TV Stick 4K diğer uygulamaların yanı sıra Amazon Prime Video, Netflix ve YouTube’u önceden yüklediği Android TV 11 ile kutudan çıkacak. Ayrıca TV Stick 4K’nın uzaktan kumandasında yerleşik Amazon Prime Video ve Netflix düğmeleri ile Google Asistan’ı çağırmak için özel bir düğme bulunacak. Android TV 11’in Google Play Store’a erişimi mevcut, bu nedenle bu üç akış hizmetine takılıp kalmayacaksınız.

Xiaomi TV Stick 4K, resmi internet sitesinin yanı sıra dijital satış platformlarında yer alacak. Cihaz, ülkemizde 1.319 TL karşılığında satılacak. Xiaomi’nin yeni Android TV cihazında 2 GB RAM ve 8 GB depolama alanı bulunacak ve fiyatının hakkını verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.