Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xiaomi Smart Band 8 Pro Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı

60Hz Ekranlı Xiaomi Smart Band 8 Pro, somatosensoriyel sistem desteği ile piyasaya sürüldü.

Xiaomi, bugün Çin’de düzenlenen büyük bir etkinlikte yeni bir giyilebilir cihaz duyurdu. Xiaomi Smart Band 8 Pro isimli giyilebilir cihaz, geçen yıl duyurulan Xiaomi Band 7 Pro‘nun halefi olacak. Ayrıca bu yılın başlarında piyasaya sürülen Xiaomi Smart Band 8’e göre bir hayli fazla geliştirilmiş özellikler sunacak. Cihaz, fitness bandı ile akıllı saat arasındaki boşluğu doldurarak her iki tarafın özelliklerini bir arada verecek.

Smart Band 8 Pro, dikdörtgen bir kadrana sahip. Herhangi bir fiziksel düğmesi yok ve kayışı değiştirilebiliyor. Cihaz, 1.74 inç boyutunda ve 336 x 480 piksel çözünürlüğe sahip AMOLED ekran ile geliyor ve 60 Hz yenileme hızı, 600 nit tepe parlaklık, her zaman açık ekran ve 16,7 milyon renk sunuyor. Tamamen özelleştirilebilir temalarla gelen cihaz, 5 metreye kadar suya da dayanabiliyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro Özellikleri

Xiaomi Smart Band 8 Pro Özellikleri

Xiaomi Smart Band 8 Pro, kalp atış hızı monitörü, kan oksijen doygunluğu sensörü, uyku izleyici ve kadınlar için adet döngüsü monitörü ile geliyor. Giyilebilir cihaz aynı zamanda stres seviyelerini takip etme ve nefes eğitimi verme yeteneğine de sahip. Tüm bunların yanı sıra akıllı koşu modu ve koşu derslerinin yanı sıra 150’den fazla spor modu için destek de sunuyor.

Fitness bandı, kullanıcının mevcut fiziksel canlılığına da erişerek rapor verebiliyor. Xiaomi Smart Band 8 Pro, kullanıcıların boks eylemi sırasında somatik duyularla ilgili verileri izlemelerini sağlayan Band 8’deki somatosensoriyel sensörünü koruyor. Spor özelliklerinin yanı sıra beş uydu sistemini destekleyen yerleşik bir GNSS çipine sahip.

Giyilebilir cihaz, bir sesli asistan da sunuyor. Kamera ve müzik kontrolü, el feneri, hava durumu güncellemeleri, bildirimler ve daha fazlası gibi başka kullanışlı özellikler de akıllı bileklik de yer alıyor. Cihaz, tam şarjla 14 güne kadar dayandığı iddia edilen 297 mAh pil ünitesi ile destekleniyor.

Xiaomi Smart Band 8 Pro, bir dizi kayış rengi ve malzeme seçeneğiyle uyumlu. Siyah ve Hindistan Cevizi Külü renklerinde sunulan bilekliğin fiyatı yalnızca 55 Dolar olarak açıklandı. Şimdilik Çin’de satılan cihazın Türkiye veya diğer pazarlara ne zaman geleceği bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.