Xiaomi, OPPO ve Vivo Ortaklığına Yeni Üyeler Katıldı

Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığına yeni markalar katıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Çin merkezli teknoloji şirketleri Xiaomi, OPPO ve Vivo tarafından kurulan P2P Transmission Alliance ortaklığına yeni isimler dahil oldu.

blank

Teknoloji şirketi Apple’ın ürünlerinde kullanılan AirDrop teknolojisi kullanıcılar tarafından çok kullanılıyor. AirDrop özelliği ile birlikte kullancılar akıllı telefonları ya da tabletleri üzerinden hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabiliyor. Pek çok kişi tarafından kullanıcılan bu özelliğin bir alternatifi de Xiaomi, Vivo ve OPPO tarafından geliştirilmeye başlanmıştı. Çin merkezli teknoloji şirketleri “kablosuz veri transfer protokolü” üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı. P2P Tansmission Alliance olarak isimlendirilen bu ortaklığa aralarında Realme, Meizu, Blackhark ve OnePlus firmaları da katıldı. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların MIUI, FuntouchOS ve ColorOS içerisine entegre edilecek şekilde kullanılacak bu özellik Bluetooth ve Wi-Fi temelli çalışıyor. 20 MB veri aktarımı sunacak olan sisteme ilerleyen dönemde yeni firmaların da dahil olacağı söyleniyor.

AirDrop Rakibinin Neler Sunacağı Merak Ediliyor

Apple’ın AirDrop sisteminin bir benzeri Samsung ve Google tarafından da geliştirilmeye devam ederken Xiaomi, OPPO ve Vivo ortaklığındaki P2P Transmission Alliance ile daha büyük bir kitleye bu hizmeti sunacağı düşünülüyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol