Xiaomi Kurucu Ortaklarından Lei Jun Xiaomi’den Ayrıldı

Xiaomi'nin kurucularından olan ve CEO'su Lei Jun görevinden ayrıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Xiaomi’nin yükselmesinin mimarlarından birisi olan Lei Jun Xiaomi’den ayrıldığını açıkladı. Peki Xiaomi’de şimdi ne olacak?

blank

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin önemli isimlerinden birisi olan Lei Jun yaptığı açıklama ile birlikte Xiaomi’den ayrıldığını açıkladı. Lei Jun’un istifasının ardından Xiaomi Lei Jun’un yerine Redmi’nin başındaki isim olan Lu Weibing’i getirdiğini duyurdu. 

Xiaomi CEO’su Yerine Geçecek İsim Belli Oldu!

Xiaomi’de önemli işlete imza atan ve Xiaomi’nin bu günlere gelmesinin en büyük mimarlarından biri olan Lei Jun’un neden ayrıldığı şimdilik bilinmiyor. Jun istifası sonrasında bir mektup yayınladı. Lei Jun mektubunda 2020 yılının Xiaomi için çok önemli bir yıl olacağını dile getirerek, Xiaomi’nin bu zorlu süreçte daha güçlü grup ve yönetici kadrosuna sahip olması gerektiğini dile getirdi. Jun açıklamasında ayrıca Xiaomi içindeki inovasyonun sürdürülmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Lei Jun’un neden ayrıldığı şimdilik bilinmiyor olsa da Xiaomi’nin bu yıl çeyreğinde akıllı telefon satışlarının düştüğü açıklanmıştı. Xiaomi’nin akıllı telefon satışlarının düşmesinin ardından Lei Jun’un istifa etmesi şirketin bu sonucu kabul etmediğinin bu göstergesi olarak dile getirildi. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol