Xiaomi Bu Yılın Sonunda 4G Telefon Üretimini Bırakacak

Xiaomi CEO'su 5G teknolojisi için önemli açıklamalarda bulundu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Çinli teknoloji devi Xiaomi 5G teknolojisinin yayınlaşması amacıyla bu yılın sonunda 4G telefon üretimini terk etmek istiyor.

Dünyanın önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Xiaomi ve alt markası Redmi sektörde öncü olmak adına yeni atılımlar gerçekleştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda 5G destekli akıllı telefon modelleri de tanıtan Xiaomi şimdi de önemli bir gelişme ile karşımıza çıktı. Xiaomi’nin CEO’su eLi Jun açıklamasında, 2020 yılının sonuna kadar 4G akıllı telefon üretimini sonlandıracaklarını açıkladı.

6G Çalışmalarına Başlandı

Xiaomi kurucu ortakları arasında yer alan ve hali hazırda şirketin CEO’su olan Lei Jun, şirketin gelecek planlarını açıkladı. Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’suna göre 5G, 4K / 8K video konferans, bulut akış servisi ve otomatik pilot gibi uygulamaların sektörde devrim yaratmaya başladığını ve Xiaomi’nin de artık yüksek bant genişliği ve düşük gecikme süresi isteyen 5G destekli telefonları satışa sunmayı amaçladığını açıkladı. Yapılan açıklamada ayrıca Xiaomi’nin bu yılın sonuna kadar 4G destekli akıllı telefon modelleri üretmeye devam edeceği belirtilirken, şirketin ayrıca 6G teknolojisi için çalışmalara başladığını belirtti.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol