Xiaomi Akıllı Telefon Pazarında Apple’ı Geride Bıraktı

Xiaomi artık dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon satıcısı konumunda. 

Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi, akıllı telefon pazarında Apple’o geride bırakmayı başardı. 

blank

Pazar araştırma markası olan Gartner tarafından yapılan araştırma sonucunda 2020 üçüncü çeyrek raporunu paylaştı. Gartner verilerine göre 2020 yılının üçüncü çeyrek verilerinde en çok akıllı telefon satışı yapan marka şaşırtıcı olamayacağı gibi Samsung oldu. İkinci sırada sert ambargo şartlarına rağmen Huawei yer alırken üçüncü sırada ise Apple yerine Xiaomi yer alıyor. Huawei’nin kaybettiği pazar payını eline alan Xiaomi yükselişini sürdürdü. Xiaomi’nin bu başarısında ürün gamını genişletmesinin etkisi de büyük. Rapora göre Xiaomi 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 12.1’lik pazar payına sahip. Lider Samsung’un pazar payı ise yüzde 22 olarak görülürken, Apple’ın ise yüzde 11.1 oranında pazar payı bulunuyor. Listenin beşinci sırasında ise OPPO yer alıyor. 

Redmi Markasının Katkısı Büyük

Çinli akıllı telefon üreticisi Redmi’nin 2014 yılında beri satışa sunduğu Note serisi modelleri kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Uygun fiyatına rağmen yüksek performans sunan Redmi Note serisi modelleri bu başarısını satış adetleriyle taçlandırdı. 

Xiaomi tarafından yapılan açıklamada Redmi Note ailesinin bugüne kadar dünya genelinde 110 milyon adet sattığını duyurdu. Redmi artık Xiaomi’den bağımsız bir marka olmuş olsa da üretim ve tedariğinin büyük bir kısmını Xiaomi’den karşılıyor. 

Redmi Note ailesinin satışa rakamlarının daha da artacağı düşünülüyor zira firma dün yeni akıllı telefonlarını tanıttı. Redmi Note 9 ve Redmi Note 9 Pro Max modellerinin tanıtan Redmi’nin Note serisinin satışını daha da yukarı taşıyacağı aşikar. 

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol