Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xenonauts 2 Duyuruldu: Ücretsiz Demo Yayınlandı!

Eski usul XCOM benzeri Xenonauts'un devam oyunu, erken erişim olarak çıkış yapacak.

Xenonauts 2, yılın ikinci çeyreğinde erken erişim olarak piyasaya sürülecek ve ilk bölümüyle oyuncuların beğenisine sunulacak. Oyun, ilk olarak 2016’da duyuruldu ve 2018’de çok başarılı bir kitle fonlaması kampanyası yürüttü. Devam oyunu, ilk Xenonauts gibi eski usul XCOM duyarlılıklarına sahip bir bilimkurgu strateji oyunu olacak.

Xenonauts’u X-COM: UFO Defence veya Avrupa’daki adıyla UFO: Enemy Unknown benzeri bir oyun olarak düşünebilirsiniz. Firaxis, 2012’de piyasaya sürülen tiresiz XCOM: Enemy Unknown serisinin yeniden başlatılmasıyla bir yöne gitti ve Goldhawk Interactive, orijinal X-COM’un birçok orijinal fikrini ve mekaniğini koruyan Xenonauts ile başka bir yöne gitti.

Xenonauts 2’de Uzaylılarla Mücadeleye Hazır Olun

Xenonauts 2 Duyuruldu: Ücretsiz Demo Yayınlandı!

Xenonauts 2, Soğuk Savaş’ın hâlâ şiddetle devam ettiği bir alternatif tarih dünyasının 2009 yılında geçecek. Uzaylılar doğal olarak bu savaş dönemini ilk teması kurmak için mükemmel bir an olarak seçti. Goldhawk, oyunun kendi hikayesi ve ortamı olduğu için ilk oyundaki olaylara aşina olmanıza gerek olmadığını da belirtti.

Yayıncı Hooded Horse, dünya dışı tehdidi geldiği yere geri göndermek için çok uluslu bir güce liderlik ederken Xenonauts 2’nin “eski üsul sevenleri memnun edeceğini” ifade etti. Orijinal X-COM‘da olduğu gibi, sıra tabanlı savaşta ekiplerinizi yönetecek, yer altı tesisleri inşa edecek, araştırmaları yönetecek ve savaş alanında ekibinize liderlik edeceksiniz.

Demoyu şimdi Steam’de deneyebilirsiniz ve Hooded Horse, Erken Erişim aşamasının yılın ikinci çeyreğinde başlamasını beklediğini ifade etti. Daha fazla taktiksel oyun arıyorsanız, en iyi 2. Dünya Savaşı temalı strateji oyunlarına göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.