Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox’ta Discord Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

Discord Xbox ile nasıl bağlanır, nasıl indirilir ve yeni gelen sesli sohbet özelliği nasıl kullanılır sorularını tek tek yanıtladık.

Microsoft ve Discord, Xbox için tam sesli sohbet özelliğini nihayet yayınladı. Sesli sohbet uygulaması daha önce kullanıcılarının Xbox hesaplarını bağlamasına izin veriyordu ancak yalnızca üyelerden birinin hangi Xbox oyunlarını oynadığını görmesine izin veriyordu ve sesli sohbet mümkün olmuyordu.

Bu yeni güncelleme, her iki platform arasında sesli sohbeti tamamen entegre edecek. Bu içeriğimizde, Xbox’ta Discord sesli sohbetinin nasıl kullanılacağını ve bunun için hangi adımları izlemeniz gerektiğini detaylıca anlattık. Yeni özellikten hemen faydalanmak için içeriğimizdeki adımları takip etmeniz yeterli olacak.

Discord Hesabı Xbox’a Nasıl Bağlanır?

Discord

Sesli sohbet uygulamasını Xbox’ta kullanmaya başlamak için önce hesabınızı bağlamanız gerek. Daha önce bağlanan hesaplarınız var ise yine de yeniden bağlamak zorundasınız. Başlamak için sesli sohbet uygulamasının masaüstü uygulamasını veya mobil uygulamasını kullanın. Uygulamada, kullanıcı adınızın yanındaki Kullanıcı Ayarları dişli çarkına tıklayın.

Kullanıcı ayarları sayfasına girdikten sonra Bağlantılar Sekmesine tıklayın ve Xbox’ı seçin. Bu, hesabınızı Oyuncu Etiketinize bağlamanıza izin veren bir Xbox sayfasına götürecek. Bu noktanın ötesine geçmek için Discord ve Xbox mobil uygulamalarına sahip olduğunuzdan ve bunların en son sürümlere güncellendiğinden emin olmalısınız.

Discord Xbox’a Nasıl İndirilir?

Discord

Sesli sohbet özelliği ve bu sekme öncelikle Xbox Insider’lara özel olacak. Endişelenmeyin, sesli sohbet yakında tüm Xbox kullanıcılarının kullanımına sunulacak. Siz de sesli sohbet özelliğini hemen denemek için Xbox Insider’a kaydolabilir ve yeni özellikleri anında deneyebilirsiniz.

Bir Xbox Insider iseniz, yukarıdaki görselde gösterdiğimiz sekmeye tıklamak, sizi taranacak bir QR kodu veya bir tarayıcıda kullanmak için bir bağlantı içeren yeni bir sayfaya götürecek. QR kodunu mobil cihazınızda taradıktan sonra, oturum açmak ve tam izinler ve sesli sohbet kullanımı için Xbox ve Discord hesaplarınızı bağlamak için birkaç sayfaya yönlendirileceksiniz.

Xbox’ta Discord Sesli Sohbet Nasıl Kullanılır?

Discord

Tüm hesaplar bağlanıp bağlandıktan sonra, son adımlara hazırsınız. Mobil cihazınızı kullanarak normalde yaptığınız gibi bir Discord ses kanalına katılın. Sesli sohbet uygulamasının mobil uygulamasında, sesinizi Xbox’a aktarmak isteyip istemediğinizi soran yeni bir seçenek görünecek. Bu daha sonra sizi mobil cihazınızdaki Xbox uygulamasına aktaracak.

Sesinizi konsola aktarmayı seçin ve Xbox’ınızda sesli sohbete erişebilecek ve kullanabileceksiniz. Sesli sohbeti kullanarak bağlandıktan sonra, standart bir Xbox grup sohbetinde olduğu gibi, mobilde kendinizi sağır edebilir ve Xbox arayüzündeki sesli sohbet kontrollerine erişebilirsiniz.

Discord sesli sohbetiniz ve standart Xbox sesli sohbetiniz arasında özgürce geçiş yapabilirsiniz. Şirket, bu özellik hakkında daha fazla teknik destek için bir sayfa da hazırladı. Her şeyi doğru yaptıysanız, Xbox’ta sesli sohbete bağlanabilmeli ve kullanabilmelisiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.