Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox, Yeni Nesil Konsol Çalışmalarını Tam Gaz Sürdürüyor

Xbox başkanı Sarah Bond tarafından çalışanlara gönderilen bir e-postada, yeni nesil konsol çalışmalarının tam gaz devam ettiği ifade ediliyor.

2020 yılının kasım ayında konsol ailesinin dördüncü nesli olan Xbox Series X/S‘i piyasaya süren Microsoft, aynı dönemde çıkan PlayStation 5 ile rekabette geri kalmasına rağmen önemli bir satış başarısına ulaştı. Şirketin Temmuz 2023’teki açıklamasına göre bugüne kadar toplamda 21 milyon adetten fazla konsol satışı gerçekleşti.

Son olarak Microsoft, geçtiğimiz aralık ayında yeni bir satış rekoru kırıldığını ve konsolun çıkışından bu yana en yüksek satış adedine ulaştığını belirtmişti. Bu yılın sonunda dördüncü yaşına basacak olan Xbox Series X/S, aktif yaşam döngüsünün sonuna yavaş yavaş yaklaşırken, gözler artık bir sonraki nesil konsolda. Xbox başkanı Sarah Bond’un şirket içi bir e-postası, Microsoft’un yeni nesil konsolunda “tam gaz ilerlemeye” devam ettiğini ortaya çıkardı.

Yeni Nesil Xbox Konsolu 2028 Yılında Çıkabilir

Windows Central tarafından alınan ve gerçekliği Microsoft tarafından doğrulanan e-posta, aynı zamanda Xbox’ta bir oyun koruma ekibinin kurulduğunu da gösteriyor. Bond, konsolun varlığının resmi olarak duyurulduğu şubat ayındaki değerlendirmelere vurgu yaparak, “Bir nesildeki en büyük teknolojik atılımı sağlamaya odaklanarak yeni nesil donanımımızda tüm hızımızla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

yeni nesil xbox sarah bond

2023’te Microsoft-Activision Blizzard satın alımı hakkında Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) açtığı davadan sızdırılan belgelere göre bir sonraki Xbox modelinin 2028‘de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Geliştirme sürecinin hızlanması, konsolun daha erken bir sürede de çıkabileceğini gösteriyor.

Söz konusu e-postada “Xbox ve sektörün kendisi için hepimiz için önemli olan, oyunların korunmasına adanmış yeni bir ekip kurduk” diyen Bond, “Oyuncularımıza geriye dönük uyumluluk sunma konusundaki güçlü geçmişimizi geliştiriyoruz ve gelecek nesil oyuncuların keyif alması için Xbox oyunlarının muhteşem kütüphanesini ileriye taşımaya kararlıyız” ifadelerine yer veriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.