Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Uygulaması Samsung TV’lere Geliyor

Oldukça büyük bir oyun mağazası olan Xbox, platformu akıllı TV'lerde erişilebilir hale getiriyor. Uygulama şu anda 27 ülkede kullanılabilir durumda.

Her geçen gün başka bir oyun şirketinin, standartları yükselttiğine ve uygulama alanını genişlettiğine tanık oluyoruz. Xbox’ın Edge tarayıcısını geliştirmesi, Google’ın Stadi için Nvidia teknolojileri ile birlikte çalışması ve GeForce’un LG TV‘ye gelmesi; alternatif örneklerinden birkaçı. Tüm bu yenilikler oyun deneyimlerini daha kullanışlı platformlarda çalıştırabilmek için yapılıyor.

Ayrıca tüm bu gelişmelerin sonucunda, oyun bilgisayarları ihtiyacı da ortadan kalkarak teknoloji sektörüne darbe gelebilir. Microsoft yeni duyurusuyla, Xbox uygulamasının Samsung Akıllı TV‘lere geleceğini bildirdi. Aslında bu özelliğin neredeyse bir aydır gelmesi planlanıyordu. Gelen bu yenilik, şu andan itibaren uygulamayı destekleyen tüm Samsung TV’lerde kullanılabilir durumda. Game Pass Ultimate üyeliğine sahip olanlar, koleksiyonunu ekstra donanım gerekmeden TV’lerinde görebilecek.

Xbox Uygulaması 27 Ülkede Uygulandı

xbox

Samsung ekranınızla oynamak için bir başka yöntem ise Bluetooth denetleyicisi. Sony‘nin DualSense’inin yanı sıra tüm yeni Xbox denetleyicileri, Bluetooth bağlantısının dışında gayet iyi çalışacak şekilde test edildi. Yeni uygulama şimdiden 27 ülkede kullanıma sunuldu, bu nedenle uyumlu TV’lerde hemen erişilebilir duruma geldi.

Televizyonun kullanıcı arayüzünde Samsung’un Oyun Merkezi kısmına girerek bu özelliğe erişebilirsiniz. Eğer bulmakta sıkıntı yaşarsanız Media Hub aracılığıyla erişilebilen Samsung App Store‘a girerek Xbox’ı arayın. Böylelikle hesabınızı kolaylıkla televizyonunuza bağlayabilir, siz de erişim kolaylığından faydalanabilirsiniz. Bakalım gelecek zamanda oyun devleri, platform kullanımını daha da yaygınlaştırabilecek mi?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.