Xbox Series X ve Xbox Series S Türkiye Fiyatları Kaldırıldı

Microsoft’un yeni Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının Türkiye fiyatları resmi siteden kaldırıldı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları olacak olan Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının Türkiye fiyatları Xbox Türkiye sitesinden kaldırıldı.

Dün Sony’nin PlayStation 5 etkinliği öncesinde sürpriz bir gelişme yaşanmış ve Microsoft’un yeni nesil oyun konsollarının Türkiye satış tarihi ve fiyatları açıklanmıştı. Microsoft Türkiye, Xbox Series S oyun konsolunun fiyatını 4.699 TL olarak açıklamış, Xbox Series X modelinin Türkiye fiyatını ise 7.499 TL olarak açıklamıştı.

Bugün ise Microsoft, Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsollarının Türkiye fiyatlarını sitesinden kaldırdı. Microsoft’un bu hamlesinin arkasında yatan sebep ise açıklanmadı ancak tüketiciler fiyatlara zam yapılmasından korkuyor. Normal şartlarda 22 Eylül tarihinde ön siparişe açılacak olan Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları 10 Kasım tarihinde ise raflardaki yerlerini alacak.

Xbox Series X Neler Sunuyor?

Microsoft’un yeni oyun konsolu özelleştirilmiş AMD Zen 2 işlemciden güç alacak ve Radeon RDNA mimarisini kullanacak. 8K çözünürlükte oyun desteği sunacak olan Xbox’ın yeni oyun konsolu 120 FPS’e kadar oyunlar oynatabilecek. Ray tracing desteğine sahip olacak olan Xbox’ın yeni oyun konsolu ayrıca 4K çözünürlükte 60 FPS’ı standart olarak sunacak.

Xbox One X oyun konsolunun grafik gücünden iki kat daha güçlü olacak olan Xbox Series X oyun konsolu, NVMe SSD depolama birimine sahip olacak. Arkasında HDMI 2.1 bağlantı noktası üzerinden 8K çözünürlüğünde 120 FPS sunacak olan oyun konsolu VRR teknolojisi ile yepyeni bir oyun deneyimi sunacak. Güçlü özellikleri sayesinde üç farklı oyunu arka planda tutabilecek olan Xbox Series X oyun konsolu, geriye dönük programda ise dört farklı oyunu çalıştırabilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol