Xbox Series X ve PlayStation 5 Çıkışı Ertelenebilir

Merakla beklenen yeni nesil konsollar için tat kaçıran gelişme.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
blankLoading...

Koronavirüs salgını ile birlikte Çin’de bulunan üretim fabrikalarının kapatılmasının ardından, bu yılın sonunda tanıtılması beklenen Xbox Series X ve PlayStation 5 oyun konsollarının çıkış tarihi 2021 yılına ertelenebilir.

blank

Bu yılın sonunda satışa sunulması beklenen PlayStation 5 ve Xbox Series X oyun konsollarının çıkış tarihi 2021 yılına ertelenme ihtimali bulunuyor. Analistler tarafından yapılan açıklamalara göre koronavirüs salgını nedeniyle tedarik ve üretim zincirinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle konsolların üretiminde sıkıntılar yaşandığını ve bu nedenle çıkış tarihinin erteleceğini belirtti.

Henüz Microsoft ve Sony cephesinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da konsolların 2020 yılı sonunda satışa sunulmasının çok zor olduğu belirtiliyor. DFC Intelligence yaptığı açıklamada konsolların birinin ya da ikisinin de 2020 yılı içerisinde satışa sunulmasının çok zor olduğunu belirterek, konsolların satışa çıktığı dönemde bile fiyatlarının beklenenin üzerinde olabilme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Konsol oyuncularının merakla beklediği PlayStation 5 oyun konsolunun Şubat ya da Mart ayında Sony tarafından tanıtılması bekleniyordu. Beklenen tanıtımın bir türlü gerçekleşmemesi, konsol oyuncularının endişelerini arttırdı. Konuyla ilgili olarak Sony ve Microsoft’un resmi bir açıklaması bulunmuyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol