Xbox Series X/S’te Playstation 2 Oyunları Çalıştırılabiliyor

Retro oyun meraklıları, Microsoft'un yeni nesil konsol donanımı üzerinde çalışan birçok eski PlayStation 2 oyununun performansını sergiliyor.

Retro oyun meraklıları, Microsoft’un yeni nesil konsol donanımı üzerinde çalışan birçok eski PlayStation 2 oyununun performansını sergiliyor.

Aşağıdaki Modern Vintage Gamer videosu, konsolun geliştirici modu aracılığıyla Xbox Series S üzerinde çalışan birkaç Sony klasiğini gösteriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=psTunlgKOMM

Peki bu nasıl çalışıyor? Böyle bir şey nasıl mümkün oluyor? Geliştirici modunda bir kez, Xbox donanımı açık kaynaklı retro öykünme yazılımı RetroArch gibi UWP (Evrensel Windows Platformu) uygulamalarını çalıştırabilir.

RetroArch‘ın hala bazı sorunları var. Dosyalar şu anda mevcut olan oyunların kütüphanesini sınırlayarak boyut olarak sınırlandırılmışken, birçok oyundaki performans, müzik ve görseller hala biraz ince ayar gerektiriyor.

Ancak bu oyunların performansını kutudan çıktığı gibi görmek etkileyici. Örneğin, Silent Hill 2’nin PS2 sürümü, PS3 / Xbox 360 Silent Hill HD Koleksiyonu’nda bulunan sürümden daha güzel görünüyor.

Tabii ki, PS5’teki herhangi bir PS2 veya PS3 oyunu için geriye dönük bir uyumluluk yok. Bu sonuçlara bakılırsa, PS5’in bunu halledebileceğini görüyoruz. Fakat bunu isteyerek yapmadığı belli.

Bolca Şiddet İçerikli Retro FPS Oyunu Prodeus Yayınlandı haberi de ayrıca ilginizi çekebilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol