Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Series X Pro Söylentileri Ortaya Çıktı

Teknolojinin gelişmesi ile beraber yeni bir konsolun gerekliliği bir hayli artıyor. Xbox tarafı ise yeni bir konsol çalışmalarına başlamış gibi görünüyor.

Microsoft tarafından oyunculara sunulan yeni nesil Xbox konsolu için yeni bir söylenti ortaya çıktı. Halihazırda bir Xbox konsolu sahibi iseniz elbette yükseltilmiş bir modelin ortaya çıkması heyecan verici olabilir. Diğer yandan PlayStation 5 Pro‘nun 2024‘te piyasaya sürüleceği söylentisi ortadayken Xbox’ın Pro sürümünün ise 2026‘da çıkış yapacağı belirtiliyor.

Tamamen söylenti olarak karşımıza bulunan bu detaylar elbette kullanıcıları heyecanlandırıyor. Geldiğimiz noktada konsol sahipleri elbette yükseltilmiş bir sürüm içerisinde neler olması gerektiğini önceden kestirebiliyor ve buna göre istekte bulunabiliyor. PlayStation 5 konsolunun yeni sürümleri yakın zamanda karşımıza çıkmaya hazırlanırken bir yandan birinci taraf oyunları da gelmeye devam ediyor. Xbox tarafında ise Xbox Game Pass kütüphanesi oldukça ön plana çıkıyor.

Yeni Xbox Konsolu 2026’da Çıkabilir

Yakın zamanda yayınlanan Game Mess Decides adlı podcast içerisinde Jeff Grubb çeşitli açıklamalarda bulundu. Elde ettiği kaynaklardan ortaya çıkan bilgilere göre Xbox’ın bir sonraki konsolu ya Pro yani yükseltilmiş bir sürüm olacak ya da tamamen yeni bir konsol olarak gelecek. Eğer tamamen yeni bir konsol gelecekse yeni nesil konsolların beklenenden çok daha erken piyasaya sürülmesi muhtemel.

xbox series x kapak

Daha önce ortaya çıkan bilgilere ve söylentilere göre PlayStation 6 konsolları için potansiyel bir çıkış aralığı bulunuyor. Yeni bir PlayStation konsolunun 2026 yılı içerisinde çıkış yapması bekleniyor. Hal böyle olunca Xbox tarafı da elbette bu rekabete sessiz kalmayacak gibi görünüyor. Dolayısıyla önümüzdeki 2 yıl içerisinde yeni bir Xbox konsolu görebilecek olma şansımız oldukça yüksek.

Öte yandan Xbox Series X konsolu 2020 yılında piyasaya sürüldü. Bu kapsamda 3 yıllık bir süreyi tamamladı diyebiliriz. Teknolojinin gelişmesi ile beraber de yeni bir konsolun gerekliliği oldukça arttı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.