Xbox Series X Geriye Uyumluluk Konusunda Fark Yaratacak

Xbox Series X oyun konsolunun geriye uyumlulukta hangi konsolları destekleyeceği belli oldu.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Microsoft’un bu yıl içerisinde duyurmaya hazırlandığı yeni oyun konsolu Xbox Series X, geriye uyumluluk konusunda fark yaratacak.

Oyun konsollarının yayınlaştığı günümüzde, yeni oyun konsolu çıktığı esnada oyuncuların en çok sorduğu sorulardan birisi de yeni oyun konsollarının eski oyun konsolu oyunlarını destekleyip desteklemeyeceği oluyor. Xbox cephesi Xbox One ile birlikte Xbox 360 oyunlarını desteklerken PlayStation cephesinde ise böyle bir destek söz konusu değil.

Microsoft’un yeni oyun konsolu olacak olan Xbox Series X oyun konsolu duyurulduğu sırada da oyuncuların merak ettiği soruların başında yeni oyun konsolunun geriye uyumluluk desteğinin olup olmayacağı yönündeydi. Microsoft tarafından yapılan açıklama ile birlikte Xbox Series X oyun konsolunun geriye uyumluluk desteğine sahip olacağı kesinleşmiş oldu.

Xbox Series X oyun konsolunun diğer Xbox oyunlarını destekleyeceğini Xbox Series X Program Direktörü Jason Ronald açıkladı. Ronald tarafından yazılan blog gönderisinde, Xbox Series X’in 100.000 saatin üzerinde oyun testlerinin sona erdiğini ve klasik oyunlardan herkesin favori oyunlarına kadar binlerce oyunun Xbox Series X oyun konsolu tarafından oynanabileceğini açıkladı.

Xbox Series X oyun konsolu hakkında açıklama yapan Ronald, Microsoft’un yeni oyun konsolu olacak olan Xbox Series X oyun konsolunun sadece Xbox One oyunlarını değil, Xbox One oyunlarının yanında Xbox 360 oyunlarını da oynayabileceğini duyurdu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol