Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Oyunlarının Yol Haritası Ortaya Çıktı (2023’te 10 Oyun)

Xbox çatısı altında 10 tanesi 2023 yılında yayınlanacak olan onlarca oyunu tek bir görselde görüyoruz.

Çevrimiçi olarak yayınlanan yeni bir görsel, 2023 ve sonrasında Xbox Game Studios ve Bethesda için birinci taraf oyunlarının yol haritasını ortaya çıkarttı. Bethesda’nın bilim kurgu RPG oyunu Starfield ve uzun zamandır beklenen The Elder Scrolls 6 gibi ağır hitlere ek olarak, yeniden yapılacak olan Age of Mythology: Retold gibi daha küçük oyunlar da görüyoruz.

Microsoft’un 2021’de Bethesda‘yı satın alması, Xbox Game Studios markası altındaki yüksek profilli mülklerin sayısını büyük ölçüde artırmasına yardımcı olmasına rağmen, şirketin son yıllarda birinci taraf oyunlar konusundaki zayıflığı çok bariz belli. Şirketin Forza Horizon 5, Microsoft Flight Simulator ve Halo Infinite harici büyük ses getiren bir birinci taraf oyununu göremedik.

Xbox 2023’te Hangi Oyunları Yayınlayacak?

Xbox 2023te Hangi Oyunlari Yayinlayacak

Klobrille tarafından Twitter’da yayınlanan yeni bir gönderide, bir görsel Xbox Game Studios’un 2023 ve sonrası için yayın yol haritasını ve şirketin devam eden projelerini gözler önüne serdi. Oyuncular, Forza Motorsport ve Ghostwire Tokyo gibi yakında çıkacak oyunların çoğuna muhtemelen aşina olsa da, Hideo Kojima’nın gizemli oyun projesi gibi kayıtlarla ilgili ayrıntılar az.

Yol haritası, birinci parti stüdyoların altında piyasaya sürülecek aksiyon oyunlarından strateji oyunlarına kadar onlar oyunu sergiledi. Yol haritasına verilen yanıtlar karışıktı, bazı oyuncular uzun zamandır beklenen oyunların nihai olarak piyasaya sürüleceğini görmekten heyecan duyarken, bazı oyuncular ise listeyi pek etkileyici bulmadı.

Örneğin, kült klasik Perfect Dark’ın yeniden başlatılması gibi yüksek profilli birinci parti oyunları için uzun süre beklenmesine atıfta bulunan bir yorumcu, “bu ‘gelecek’ oyunların çoğunun yıllardır bu durumda olduğunu” belirtti. Kıyaslamak gerekirse, Xbox tarafından açıklanan 10 oyuna kıyasla Sony ve Nintendo’nun 2023 için sırasıyla 1 ve 5 birinci taraf oyunu duyurduğunu da belirtelim.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.