Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Oyunlar ve Uygulamalar Arayüzü Güncellendi

Xbox, Oyunlar ve Uygulamalar kitaplığını modern bir arayüz ile güncelledi.

Xbox son zamanlarda bolca güncelleme aldı. Hatta bunlardan en önemlisi, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Discord sesli sohbet entegrasyonu oldu. En son güncelleme ile, genellikle tüm yüklü içeriğinize ve indirilebilecek oyunlara göz attığınız yer olan Oyunlar ve Uygulamalar bölümünde bazı önemli değişiklikler yapıldı.

Yeni arayüz, önceki sürümde biraz karmaşık olan “Tüm Kitaplık” bölümünü yeniledi. Artık, Xbox Game Pass veya EA Play gibi kitaplıklardan doğrudan satın aldığınız “Sahip Olunan Oyunlar” kısmını ayıran, farklı içerik havuzları için yatay etiketlere sahip hızlı sekmeli bir arayüz ile karşı karşıyayız. Her sekme bölümünün, o içerik havuzu için belirli özelliklere sahip bir tasarımı mevcut.

Xbox Arayüzü Artık Daha Basit

Xbox

Yukarıda bahsettiğimiz belirli özellikleri detaylandıralım. Örneğin, “Sahip Olunan Oyunlar” listesinin tam olarak size “En Son Eklenen” veya “Yakında Ayrılacak” filtrelerini göstermesi gerekmeyecek; bunun yerine Xbox Game Pass sekmesi bu işlevi görecek. Tek bir ekrana daha fazla içerik sığdırmak için döşemelerin boyutlarını değiştirebilme özelliğine sahip normal filtreleri yine de eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Yenilenen arayüzdeki tüm sekmeler ise aşağıdaki gibi:

 • Her içerik kaynağını tek bir kitaplıkta toplayan: Tüm oyunlar.
 • Satın aldığınız tüm içeriği ifade eden: Sahip olunan oyunlar.
 • Bu aboneliğin bir sonucu olarak erişiminiz olan lisanslar olan: Xbox Game Pass. (Daha Sonra Oyna, Son eklenenler ve Yakında Ayrılacak sekmeleri de burada mevcut.)
 • Ayrı olarak veya Game Pass Ultimate’ın bir parçası olarak satın alınabilen: EA Play. Buna Battlefield, FIFA ve Mass Effect dahil Electronic Arts’tan oyunlar dahil. Burada da ‘Son Eklenenler’ ve ‘Deneme Listesi’ adında iki ayrı sekme mevcut.
 • Xbox Live Gold’un ücretsiz aylık oyun teklifi kapsamında alabileceğiniz tüm oyunlar için: Games with Gold.
 • Son olarak, özellikle Netflix, Disney Plus, Spotify ve benzeri uygulamalar için ise ayrı bir bölüm mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.