Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Oyuncuları, Discord Sesli Sohbete Konsoldan Katılabilecekler

Xbox konsolları için yayınlanan kasım güncellemesiyle çok beklenen Discord sesli sohbet özelliği nihayet kullanıcılara sunuldu. Peki, özelliği konsolunuzda etkinleştirmek için hangi adımları izlemelisiniz?

Bugünden itibaren her Xbox Series X|S ve Xbox One sahibi, mobil uygulamayı kullanmadan doğrudan konsoldan bir Discord sesli aramasına katılabilecek. Xbox kasım güncellemesiyle sunulan yenilik, uzun zamandır istenen özelliği nihayet Microsoft konsollarına getirmiş oldu. Discord entegrasyonu, tüm konsol kullanıcıları için eylül ayında kullanıma sunuldu, ancak oyuncuların sesli sohbeti Discord’da açması ve ardından bu aramayı konsola aktarması gerekiyordu.

Yeni güncellemeyle yapılan küçük değişiklik sayesinde artık sesli sohbeti doğrudan konsolun kendisinden etkinleştirebilirsiniz. Xbox Discord entegrasyonunu daha da derinleştiren bu özellik, eminim birçok konsol kullanıcısını epey sevindirecektir. Discord, aramalarda arka sesleri azaltmak için gürültü önleyici bir uygulama olan Krisp ile çalışıyor. Fakat dilerseniz Xbox’ta bu seçeneği kapatabilirsiniz.

Bununla birlikte Xbox ve Discord hesaplarını zaten bağlamış olan oyuncuların bu işlemi tekrarlamaları gerekecek. Oyuncular, tıpkı mobil ve masaüstünde olduğu gibi bir sesli sohbete katılmadan önce aramada kimlerin olduğuna dair bir ön izleme görecekler. Discord sesli sohbeti Xbox konsolunuzda etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Discord Sesli Sohbet Xbox’ta Nasıl Etkinleştirilir?

discord sesli sohbet xbox

 1. Discord ve Xbox hesaplarınızı bağlayın.
 2. Xbox panosunda Xbox Kılavuzunu açın. (Oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine basın)
 3. Gruplar ve sohbetler sekmesine gidin. Bu, iletişim kurma ve çok oyunculu oturum ayarlama merkezinizdir. Buradan bir parti başlatabilir veya bir gruba katılabilir ve Xbox mesajlarınızı gönderebilir veya kontrol edebilirsiniz.
 4. “Bir ses kanalına katılın” yazan Discord logosunun bulunduğu düğmeye basın.
 5. Buradan, sunucular ve ses kanalları listesinde gezinebilir, doğrudan konsoldan katılmak için herhangi birini seçebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.