Xbox One X, Wolfenstein 2 İle Evil Within 2’yi 4K Olarak Çalıştıracak

Xbox One X'in doğal 4K çözünürlükle çalıştıracağı oyunların arasına iki yeni isim daha eklendi. Wolfenstein 2 ve Evil Within 2, konsolda 4K çözünürlük sunacak.

Microsoft tarafından geçtiğimiz az düzenlenen E3 2017 Fuarı kapsamında oyun dünyasına tanıtılan Xbox One X, konsol dünyasının ulaşacağı en geniş sınırları belirlemeye hazırlanıyor. Gelmiş geçmiş en güçlü oyun konsolu olarak tanıtılan Xbox One X, uyun biçimde geliştirilen oyunları doğal 4K çözünürlükle çalıştıracak. Doğal denmesinin sebebi ile, normalde 4K çözünürlüğü desteklemeyecek olan oyunların iyileştirilmiş 2K ile ekrana yansıtılacak olmasından kaynaklanıyor. Xbox One X’in bütün gücünü kullanacak olan oyunların arasında Wolfenstein 2: The New Colossus ve Evil Within 2 de yer alacak.

İki oyun da başarılı sonuçlar doğurması beklenen id Tech oyun motoru kullanılarak geliştiriliyor. Bir yanda kullanacakları oyun motorunun yazılımsal gücü, öte yanda ise bu yazılımı kusursuz bir şekilde çalıştırması beklenen donanım gücü olunca her iki oyundan da akıcı 4K performansı alınmasını ummak kaçınılmaz oluyor.

Geliştiriciler, Xbox One X gibi güçlü donanımlarda 4K çözünürlük 60 FPS değerler ile oyunlarını çalıştırabilmeye odaklanmış durumdalar. Gelen sonra resmi açıklamalara bakılırsa, her iki oyunun geliştiricisi de Xbox One X için hedeflerine ulaşmış durumda.

Konsolun doğal 4K çözünürlük desteği sunacağı oyun kütüphanesini her geçen gün genişlettiği ortada. Üçüncü parti oyun geliştiricilerinin de bu konuya odaklanarak yeni projelerine adım atmak istediklerini söyleyebiliriz. Xbox One X’te akıcı ve üstün bir performansla çalışacak olan oyunların sayısının her geçen gün çoğalacağına şüphe yok.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>