Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Xbox Konsollarının Arayüzü Baştan Aşağıya Yenilendi

Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One konsollarının Ana Sayfa bölümü baştan aşağıya yenilendi.

Xbox Series X/S ve One konsollarının arayüzü tamamen yenilendi. Bu güncelleme ile oyuncuların verdiği tüm geri bildirimler dikkat alındı ve yeni oyunlar keşfetmeyi, eski oyunlarınızı bulmayı keşfetmeyi ve topluluklarla bağlantı kurmayı daha kolay hale getirdi. Ayrıca artık daha kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturmak da kolaylaştırıldı.

Microsoft, yeni arayüz güncellemesini kademe kademe yayınlandığını ve güncellemenin bazı konsol sahiplerine ulaşmasının birkaç hafta sürebileceğini belirtti. Bu nedenle, güncellemeyi henüz almadıysanız endişelenmeyin. Güncelleme, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tüm konsollara ulaşmış olacak. Gelin, yeni Ana Sayfa’nın sunduğu tüm özellikleri detaylandıralım.

İşte Xbox Konsollarının Yeni Arayüzü

Xbox Konsollarının Arayüzü Baştan Aşağıya Yenilendi
 • Hızlı erişim menüsü ile Ana Sayfanızın en üstündeki Kitaplığınıza, Microsoft Store’a, Xbox Game Pass’e, Arama’ya ve Ayarlar’a gitmeyi kolaylaştırıldı.
 • Düzeni basitleştirerek ve son oynadığınız oyunları ve diğer içerikleri ve uygulamaları ekranın alt kısmına yerleştirerek kişiselleştirilmiş arka planınız için daha fazla alan yaratıldı.
 • Son oynananlar listesinde vurguladığınız oyunla eşleşecek şekilde arka planınızı değiştirmek için bir seçenek eklendi.
 • Sizin için derlenen ve kişiselleştirilen oyun listelerini sunularak oyun keşfi kolaylaştırıldı.
 • En sevdiğiniz oyunları, seçilmiş grupları ve Hızlı Devam Et gibi sistem gruplarını Ana Sayfa’ya sabitlendi.
 • Güncellenen Arkadaşlar ve Topluluk Güncellemeleri satırı aracılığıyla topluluğunuzda neler olup bittiğini takip edebileceksiniz.
 • İzle ve Dinle bölümü ve eğlence uygulamaları listesi aracılığıyla hangi medya uygulamalarının ve içeriğinin size uygun olduğunu gösterilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.