Xbox Series S ve X İçin Ucuz Fiyatlı Depolama Kartı Geliyor

Seagate firmasının Xbox series S ve X için geliştirdiği 500GB'lık bir dahili SSD yolda

Özellikle Xbox Series S kullanıcılarının başını çok ağrıtan depolama sorunununa bir nebze çözüm olacak daha uygun fiyatlı 500 GB’lık SSD genişleme kartı Seagate tarafından piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Xbox Series S ve X konsollarında depolama alanını genişletmenin tek yolu bu harici genişletme kartları. Şuan için sadece 1 TB’lık versiyonu bulunan bu genişletme kartlarına daha uygun fiyatlı bir seçeneğin eklenmesi konsol sahipleri için büyük önem arz ediyor.

Xbox Series S/X depolama genişletme kartı

Yeni Xbox Series Genişleme Kartı İle Fiyatlar Ucuzlayabilir

Yeni bir söylentiye göre bu durum, Seagate genişleme kartlarının maliyeti düşmek üzere olabilir. Fransız web sitesi Xbox Squad, 500 GB’lık bir Seagate genişletme kartının yolda olduğunu söyledi. Bu bilgi başlangıçta doğrulanmamış bir söylenti olsa da, bir Fransız bir perakendeci 500 GB’lık kartı 155 Euro (1.570 Türk Lirası) ve 14 Kasım çıkış tarihi ile listeledi. Şuan piyasada bulunan 1 TB’lık genişleme kartı ise 309 Dolardan (2.671 Türk Lirası) satışa sunuluyor.

Bununla birlikte, zaman geçtikçe oyun boyutlarının büyümesi sebebi ile oyuncular Microsoft’dan daha yüksek kapasiteli genişleme kartları da bekliyor. Xbox Series S 512 GB’lık depolaması ile sadece 3 ya da 4 AAA oyun kapasitesine sahip. Örnek vermek gerekirse, Microsoft Flight Simulator 102 GB alana ihtiyaç duyarken Gears 5 101,5 GB yer kaplıyor. Bu depolamanın hepsini oyunlara kullanamıyoruz. Çünkü konsol neredeyse 150-180 GB’lık alanı sistem için kullanıyor. Microsoft bu problemi çözmek için çok yakın zamanda 2 ve 4 TB’lık genişleme kartlarını piyasaya sürebilir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol