Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Kitaplığından 7 Oyun Kaldırılıyor

Microsoft, abonelik servisi Xbox Game Pass'ten 7 oyunun kaldırılacağını açıkladı. Listenin tamamına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Xbox Game Pass eylül oyunlarıyla kataloğunu doldursa da, bir yandan da mevcut yapımlarından bazılarına veda etmeye hazırlanıyor. Microsoft tarafından yapılan açıklamada, toplam yedi oyunun 30 Eylül itibarıyla abonelik servisinden kaldırılacağı belirtildi.

Game Pass’e veda edecek yapımlar arasında Outriders, Prodeus, Weird West, Moonscars, Last Call BBS, Despot’s Game ve Beacon Pines yer alıyor. İyi haber şu ki, listedeki oyunların tamamı için yüzde 20 indirim uygulanıyor. Eğer aralarından kalıcı olarak hesabınızda tutmak istedikleriniz varsa, kısa süreli promosyonu değerlendirebilirsiniz.

Outriders Game Pass’e Veda Eden Oyunlar Arasında

game pass kaldırılacak oyunlar

Geliştiriciliği People Can Fly, yayıncılığı ise Square Enix tarafından yapılan üçüncü şahıs aksiyon oyunu Outriders, çıkış yaptığı tarih olan 1 Nisan 2021’de Xbox Game Pass’e eklenmişti. Oyunun platformdan çekilecek olması, iki yıllık lisans anlaşmasının sonuna gelindiğini gösteriyor.

Game Pass, yukarıdaki yedi oyunu artık üyelerine sunamayacak olsa da, bu yıl heyecan verici bazı lansmanlara sahne oluyor. Kısa süre önce Bethesda’nın yeni IP’si Starfield‘ı ücretsiz olarak abonelerine takdim eden Microsoft, bu hafta soulslike pinokyo oyunu Lies of P (19 Eylül) battle royale türündeki Part Animals (20 Eylül) ve yılın en çok beklenen oyunlarından Payday 3’ü (21 Eylül) ilk günden Game Pass’e ekleyecek.

30 Eylül’de abonelik servisinden kaldırılacak oyunlar şöyle:

 • Beacon Pines (Bulut, Konsol ve PC)
 • Despot’s Game (Bulut, Konsol ve PC)
 • Last Call BBS (PC)
 • Moonscars (Bulut, Konsol ve PC)
 • Outriders (Bulut, Konsol ve PC)
 • Prodeus (Bulut, Konsol ve PC)
 • Weird West (Bulut, Konsol ve PC)

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.