Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Fiyatına Yeni Zam Yolda

Microsoft'un Xbox Game Pass'in abonelik ücretlerine zam yapmayı düşündüğü bildirildi.

Kısa süre önce oyun birimlerinden yaklaşık 1900 çalışanı işten çıkaran Microsoft, geçtiğimiz günlerde ise dört Xbox stüdyosunu kapatma kararı almıştı. Bunların içerisinde Hi-Fi Rush ve Ghostwire: Tokyo’yu yapan Tango Gameworks, son olarak Redfall ile karşımıza çıkan Arkane Austin, Alpha Dog Studios ve Roundhouse Games bulunuyor.

Bilindiği üzere ZeniMax Media, 2021’in mart ayında Microsoft tarafından 7,5 milyar dolar karşılığında satın alınmış ve Bethesda başta olmak üzere bu stüdyolar Xbox Game Studios‘un bir parçası haline gelmişti. Şu anda Microsoft ve Xbox cephesinde hararetli tartışmaların döndüğü bildiriliyor.

Game Pass Fiyatı Ultimate Üyeliği İçin Artabilir

The Verge‘ün haberine göre Xbox yöneticileri Call of Duty oyunlarının Game Pass servisine eklenip eklenmeyeceği konusunda aylardır bir karara varamamışlar. Bunun sebebi ise Call of Duty’nin Activision Blizzard’a sağladığı gelirin Game Pass tarafından baltalanacağı endişesi. Ayrıca Microsoft’un Game Pass fiyatını yeniden artırmayı da düşündüğü söylendi.

game pass fiyat zam

Haberde, bunların sadece değerlendirilme aşamasında olduğu, nihai kararın önümüzdeki süreçte verileceği aktarıldı. Yani gelecekte yeni bir oyun Call of Duty oyununu abonelik servisinde görebiliriz. Bu arada olası Game Pass zammının ilk etapta sadece Ultimate üyeliğini vurabileceği bildirildi.

Kasım 2023’te Türkiye’deki abonelik ücretlerinde yüzde 100’e yakın bir artış yapılmıştı. PC ve konsol için Game Pass 79,99 TL’den 159 TL‘ye çıkarken, Ultimate 120,99 TL’den 209 TL‘ye yükselmişti. Game Pass aboneliklerine altı yıl sonra ilk kez Temmuz 2023’te zam yapan Microsoft, şimdi son bir yılda üçüncü kez artışa gitmeye hazırlanıyor.

En İyi Xbox Game Pass Oyunları

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.