Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Game Pass Fiyatına Yeni Bir Zam Daha Gelebilir!

Xbox patronu Phil Spencer'a göre, Xbox Game Pass fiyatının bir kez daha zamlanması kaçınılmaz.

Yaklaşık üç ay önce Game Pass’in fiyatı tüm dünyada artırıldı. Türkiye ise döviz kurunun dalgalanmaları sebebiyle bu zammın en yüksek etki ettiği ülkelerden birisi oldu ve aylığı 30 TL olan hizmet, aylık 80 TL olarak güncellendi. Bu üç aylık dönemde hizmetin içerisine Starfield gibi devasa yapımlar eklendiği için ve hizmetin Türkiye fiyatı hala çok uygun olduğu için kullanıcılar bu duruma pek de tepki göstermedi.

Tokyo Game Show’un ardından bir Japon yayın organına konuşan Phil Spencer’a, Xbox Game Pass’in geleceği, özellikle de yakın gelecekte başka bir fiyat artışı yaşanıp yaşanmayacağı soruldu. Xbox’ın patronu lafı biraz dolandırdı ama sonuçta fiyat artışının ‘kaçınılmaz‘ olduğunu vurguladı. Ülkemizde de etkisini gösteren enflasyonun tüm dünyadaki etkisi de göz önüne alındığında, sık sık zam görmek gerçekten de kaçınılmaz olacak gibi görünüyor.

Xbox Game Pass Zammı “Kaçınılmaz”

Xbox Game Pass Fiyatına Yeni Bir Zam Daha Gelebilir!

Phil Spencer’a göre Game Pass zammı kaçınılmaz olsa da, tüm abonelik hizmetlerine gelen ardı arkası kesilmez fiyat artışlarından dolayı kullanıcılar tedirgin. Henüz Xbox’ın abonelik hizmetinin pek bir alternatifi yok ancak rakipsiz bir hizmetin bile bir noktada fiyatlarını sabitlemesi gerek diye düşünüyoruz. Ancak, en azından Phil Spencer’ı da dürüstlüğünden ve şeffaf açıklamalarından dolayı tebrik ediyoruz. İşte Xbox patronunun tam açıklaması:

Her ne kadar asıl amaç daha fazla değer sağlamak olsa da, gelecekte fiyatın yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda fiyatlarımızı bir kez artırdık ancak bu karar dikkatli bir değerlendirmenin ardından verildi. Fiyatlar artsa bile yeterli değere sahip olduğu kabul edilen hizmetleri sunmanın önemli olduğuna inanıyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.