Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox Buzdolabı Ön Siparişleri 19 Ekim’de Başlayacak

Bir basın açıklamasında Microsoft, önümüzdeki hafta 19 Ekim'de ön siparişe sunulacak olan Xbox Series X Mini Buzdolabı hakkında daha fazla ayrıntı verdi.

Microsoft’un Xbox Buzdolabı ön siparişleri önümüzdeki hafta açılacak. Başlangıçta bir şaka olarak tasarlanan ürün, Microsoft’un kaliteli mizah anlayışı sayesinde gerçek oldu. Xbox Series X konsolunun E3 2019’da Project Scarlett olarak tanıtılmasından sonra, hayranlar konsolun dikdörtgen tasarımını bir buzdolabına benzetti.

Microsoft bu şakayı adım adım ileriye taşıdı, hatta Snoop Dog’a doğum günü için bir Xbox Buzdolabı göndermeye kadar gitti. Şirket, Xbox Buzdolabı’nın satışa sunulacağını doğruladı ve ön siparişlerin 19 Ekim’de başlayacağını da duyurdu.

Xbox Buzdolabı

Xbox Mini Buzdolabı Ne Zaman Çıkacak?

Nisan ayında, Microsoft’un pazarlama genel müdürü Alan Greenberg, Twitter’da bir etiket yarışmasını kazandıkları taktirde buzdolabını gerçeğe dönüştüreceğini söylemişti. Bu sözle teşvik edilen Xbox hayranları oy vermek için bir araya geldi.

Xbox yarışmayı kazandı ve garanti edildiği gibi Xbox Buzdolabı, bu kış sezonunda satın alınması için hazır hale getirilecek. Geçtiğimiz haziran ayında Xbox’ın E3 2021 Etkinliği sırasında mini buzdolabının tasarımını ilk kez gördük. Eylül ayında Microsoft, hayranlarına bu ay daha fazla Xbox Mini Buzdolabı detayı geleceğine söz vermişti.

Ön siparişleri 19 Ekim‘de açılacak olan buzdolabı, bu yılın aralık ayında resmi perakendeciler aracılığıyla herkes için satışa çıkacak.

Xbox Buzdolabı

Xbox Buzdolabı Özellikleri Ne Olacak?

Greenberg tarafından yazılan bir basın açıklamasında Microsoft, önümüzdeki hafta 19 Ekim’de ön siparişe sunulacak Xbox Buzdolabı hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Ukonic ile ortaklaşa oluşturulan mini buzdolabı, ABD’de 99.00 dolar, İngiltere’de 89.99 Sterlin ve çeşitli Avrupa ülkelerinde 99.00 Euro karşılığında satın alınabilecek.

Buzdolabı, 180 cm uzunluğunda ve konsolun 1’e 1 ölçekli bir kopyası olacak. LED’lerle sabitlenmiş şık mat siyah kule, cihazları şarj etmek için bir USB bağlantı noktası ve hareket halinde çalışması için bir DC güç adaptörü ile birlikte gelecek. Mini buzdolabının kapısında iki raf olacak ve içeceklerinizden 10 kutuya kadar içine sığdırabileceksiniz.

Microsoft, dünyanın her yerinden Xbox hayranlarının satın alabilmesi için mini buzdolabının bölgesel kullanılabilirliğini 2022’de genişleteceklerinden de bahsetti. Bu şakanın ne kadar popüler hale geldiği ve Microsoft’un şaka ile birlikte bu ürünü satmaya istekli olduğu göz önüne alındığında, mini buzdolabı kopyasını isteyen hayran sıkıntısı olmayacağı kesin.

Xbox Buzdolabı, Microsoft ile ilgili buzdolabıyla ilgili ilk haber değil. Microsoft’un xCloud yayın hizmeti sayesinde bir oyuncu, Samsung Akıllı Buzdolabında Doom Eternal oynamayı başardı. Yakında, hayranlar Xbox Series X konsollarında video oyunları oynarken Xbox Series X Mini Buzdolabından soğuk içeceklerin ve atıştırmalıkların tadını çıkarabilecek.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.