Xbox Başkanından Kötü Çip Krizi Açıklaması

Yeni bir Xbox satın almak isteyenler için Xbox başkanından kötü haber geldi. Çip krizi devam edecek.

Koronavirüs nedeniyle yaşanan üretim – lojistik sıkıntısı devam ediyor. Etkisi hala devam etmekte olan global çip krizi hakkında Xbox başkanından yeni bir açıklama geldi.

Xbox’ın başındaki isim olan Phil Spencer, 2022 yılında yeni nesil oyun konsollarında yaşanan çip sıkıntısının devam edeceğini dile getirdi. Yaşanan bu çip sıkıntısı Xbox konsollarının yanında Sony’nin yeni nesil PlayStation 5 konsollarında da yaşanıyor.

Xbox Başkanından Açıklama

Spencer açıklamasında, Xbox konsollarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını, tedarik sürecini hızlandırmak için çalışmalar yürüttüklerini ancak çip krizinin önümüzdeki yıl da yaşanmaya devam edeceğini dile getirdi.

Financial Group geçtiğimiz haftalarda şu anda bir firmanın vermiş olduğu işlemciyi ya da çipi alabilmesi için 21 hafta beklemesi gerektiğini dile getirmişti. Bu durumun 2017 yılından itibaren yaşanan en uzun beklemesi süresi olduğu da belirtiliyor.

Xbox Başkanından

Dünya genelinde yaşanan çip krizi sadece oyun konsollarını etkilemedi. Teknolojik ürünlerin hemen hemen hepsini etkileyen çip ya da işlemci sorunu, otomobil üreticilerini de etkilemiş durumda. Bu durumun 2022 yılında da devam edecek olması üretim süreçlerinin aksamasını ve bu nedenle lojistik sıkıntılarının da devam edeceği anlamına geliyor.

Yaşanan bu sorunun çözümünün 2023 yılı içerisinde çözüleceği düşünülüyor. Bazı analistler ise 2023 ihtimalinin bile mümkün olmadığını sorunların ancak 2024 yılında çözüme kavuşacağını dile getiriyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol