Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox 360 Oyunları Artık Live Gold’a Dahil Edilmeyecek

Xbox Live Gold hizmetine artık Xbox 360 oyunları dahil edilmeyecek.

Games with Gold, Ekim ayından itibaren artık Xbox 360 oyunları sunmayacak. Games with Gold, Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass Ultimate abonelerine sunulan bir hizmet. Özetle, Microsoft’un her ay seçtiği birkaç ücretsiz indirilebilir oyun diyebiliriz.

Her ay sunulan Xbox 360 oyunları, Xbox One ve Xbox Series X/S ile uyumluydu ancak Microsoft, Games with Gold abonelerine artık 360 oyunlarını hizmete getirme kapasitelerine ulaştıklarını belirten bir e-posta göndermeye başladı. Geçen yıl 76 eski oyunu daha yeni konsollarla geriye dönük uyumlu hale getiren Microsoft, bunun “lisanslama, yasal ve teknik kısıtlamalar nedeniyle” yeni eklemelerin son dalgası olacağını belirtti.

Xbox 360 Oyunları Artık Sunulmayacak

Xbox 360

Bunu göz önünde bulundurarak, Microsoft’un Games for Gold’a dahil etmek için eski oyunlarının bitmesi mantıklı. Daha önce hak talebinde bulunulan tüm Xbox 360 oyunlarını indirmeye devam edebileceksiniz. Microsoft’un tam açıklaması ise şöyle:

Eski oyunları kataloğa getirme yeteneğimizin sınırına ulaştık ancak Games with Gold, her ay heyecan verici Xbox One oyunları ve özel indirimler sunmaya devam edecek. Bu, Ekim 2022’den önce indirdiğiniz 360 oyunlarını etkilemeyecek. Bu tarihten önce Games with Gold aracılığıyla kullandığınız tüm eski oyunları, aboneliğinize devam edip etmemenizden bağımsız olarak Xbox hesabınızda tutmak için size ait olacak.

Temmuz ayı için Games for Gold teklifleri arasında Beasts of Maravilla Island, Relicta, Thrillville: Off the Rails ve Torchlight 2 yer alıyordu. Bu oyunların son ikisi orijinal olarak Xbox 360 oyunlarıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.