Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Xbox 2023’te Oyun Fiyatlarına Zam Yapacak

Xbox, 2023'te yerel oyunlarına zam yapacağını bildirdi. Şirket ayrıca, ürünlerine de zam yapacak.

Xbox, 2023’ten itibaren kendi oyunlarının fiyatlarını artıracak. Birçok yeni nesil oyunun fiyatı bugünlerde 70 Dolar olarak fiyatlanıyor ancak Xbox, oyunlarını genelde 60 Dolar’dan çıkarıyor. Bu fiyat artışını açıklayan ilk büyük yayıncılardan biri Sony olmuştu. Demon’s Souls, Returnal ve Ratchet & Clank: Rift Apart gibi PS5’e özel oyunlar lansmanda 70 Dolar olarak çıkış yaptı.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales gibi daha küçük ölçekli oyunlar ise 50 dolardan çıktı. God of War Ragnarok ve Gran Turismo 7 gibi oyunlar ise PS5 sürümü için 70 Dolarken PS4 sürümü için 60 Dolar’a mal oluyor. O zamandan beri birçok üçüncü taraf yayıncı da fiyatları artırmaya başladı.

Xbox Ürünlerine 2023’te Zam Gelecek

Xbox


Bir Microsoft sözcüsü, Series X/S için yeni birinci taraf oyunların 2023’ten itibaren 70 Dolar’a mal olacağını söyledi. Buna Forza Motorsport, Redfall ve Starfield gibi başlıca oyunlar da dahil. Microsoft, tüm birinci taraf oyunların Game Pass’te ek ücret ödemeden sunulmaya devam edeceğini doğruladı. Bu yüzden Game Pass kullanıcılarının endişeleneceği bir durum söz konusu değil. Ancak tahminimce Game Pass hizmeti de ufak bir zam görecek.

Bu yılın başlarında şirket başkanı Phil Spencer, Microsoft’un gelecekte çeşitli Xbox ürünlerinin fiyatını artırabileceğini açıkladı. Belirli bir ürün veya hizmet belirtmeyen başkan, resmen açık bir kapı bıraktı.

Sony, son zamanlarda çeşitli ülkelerde PS5’in fiyatını artırmış ve bu değişikliğin nedenleri olarak genel enflasyon ve olumsuz para birimi eğilimlerini göstermişti. Ardından hem Nintendo hem de Xbox, fiyatları sabit tutma isteklerini dile getirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.