Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

LoL Worlds 2023, Tarihin En Çok İzlenen Espor Turnuvası Oldu

League of Legends Worlds 2023, 6 milyondan fazla eşzamanlı izleyici ile “en çok izlenen espor etkinliği” rekorunu kırdı.

Espor arenasının en fazla seyirci çeken oyunlarından biri olan League of Legends, hakim konumunu istikrarlı bir şekilde güçlendirmeye devam ediyor. Güney Koreli T1 takımı, tüm zamanların en iyi LoL oyuncusu olarak kabul edilen Faker ya da gerçek adıyla Lee Sang-hyeok’un liderliğinde Worlds 2023 şampiyonu olmayı başardı. Faker’ın dördüncü kez kupayı kaldırdığı dev turnuva, yeni bir rekor kırdı.

Esports Charts‘a göre, 6,4 milyon eşzamanlı izleyiciye ulaşan Worlds 2023, tüm zamanların en çok izlenen espor turnuvası oldu. Worlds, sadece bir espor etkinliği için en yüksek seyirci sayısına ulaşmakla kalmadı, aynı zamanda üç ayrı yayında da (Korece, İngilizce ve Vietnamca) rekor kırdı. League of Legends’ın başarısını küçük bir karşılaştırma yaparak çok daha iyi anlayabiliriz.

CS:GO Major turnuvası PGL Stockholm 2021, 2,7 milyon izleyiciyle ulaşırken, bu yılın başındaki Call of Duty League Championship ise 300 binin biraz altında bir seyirci tarafından izlendi. Riot Games tarafından düzenlenen Worlds 2023, yalnızca bir espor etkinliği olarak değil, aynı zamanda uzun süredir bir espor oyunu olarak zirvede yer alan League of Legends için de yeni bir güç gösterisi oldu.

League of Legends Dünya Şampiyonası’nın 13’üncüsü Güney Kore’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. 2,2 milyon dolar ödül havuzuna sahip Worlds 2023, finalde Weibo Gaming’i 3-0 ile yenen T1‘in şampiyonluğu ile tamamlandı. Kupayı kaldıran Koreli ekip, 445 bin dolar para ödülünü evine götürdü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.