World of Warships Etkinliğinde 2 Milyon TL’ye Yakın Bağış Toplandı

World of Tanks ve World of Warships oyunlarının geliştiricisi Wargaming, 24 saatlik bir Noel yardım canlı yayını sırasında Save the Children vakfı için 129.757 dolar bağış topladı.

Dünyaca ünlü deniz savaş oyunları World of Warships ve World of Warships Legends‘ın geliştiricisi ve yayıncısı olan Wargaming, çok önemli bir bağış kampanyasına imza attı. Şirket, küresel insani yardım kuruluşu Save the Children ile devam eden ortaklığının bir parçası olarak Twitch kanalında gerçekleştirilen 24 saatlik canlı yayın sırasında 129 bin 757 dolar (yaklaşık 1 milyon 996 bin TL) bağış topladı.

1919 yılından bu yana faaliyet gösteren Londra merkezli Save the Children vakfı, çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve sağlık hizmetleri ile eğitime erişim olanaklarının güçlendirilmesi gibi amaçları güdüyor.

world of warships

Eğlenceli meydan okumalar, özel konuklar ve oyunlar dahil olmak üzere onlarca etkinliğin gerçekleştiği canlı yayında, izleyicilerin katılabileceği nadir gemiler ve oyun içi öğeler için müzayedeler düzenlendi. Yayın sırasında World of Warships oyuncuları, doğrudan 45 bin doların üzerinde doğrudan bağışta bulundu. Toplam tutarın geri kalanını ise Christmas Charity Bundle satışından ve açık artırmalardan elde edildi.

Save the Children bağış kampanyasına destek olmak isteyen oyuncular, 20 Aralık’ta World of Warships Premium Mağazası’ndan Noel Yardım Paketi’ni alabilecekler. Satışlardan elde edilecek tüm gelir insani yardım kuruluşuna bağışlanacak. Wargaming ile Save the Children arasında son 3 yıldır devam eden yardım etkinliklerine toplam 217 bin kişi katıldı.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol