Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

World of Warcraft’a Cinsiyetsiz Karakter Yaratma Eklendi

World of Warcraft Dragonflight alfa sürecinde küçük bir karakter yaratma değişikliğinin, genişlemenin en dikkate değer güncellemelerinden biri olduğu ortaya çıktı. Karakteriniz artık karakter yaratma ekranında cinsiyetsiz olarak seçilebilecek.

WoW’da yeni bir karakter oluşturduğunuzda önceden ‘erkek’ veya ‘kadın’ı seçerdiniz. Dragonflight alfa sürecinden itibaren, artık ‘gövde 1‘ ve ‘gövde 2‘ arasında seçim yapmanız yeterli olacak. Wowhead‘in belirttiği gibi bu, Halo Infinite ve Elden Ring gibi oyunların karakter yaratıcılarında cinsiyet seçimini nasıl ele aldığına benzer şekilde çalışacak.

World of Warcraft’a Zamirler Eklenecek

World of Warcraft

İki vücut tipi hala geleneksel olarak erkeksi ve kadınsı; birinde büyük kaslar ve diğerinde belirgin göğüsler ve kalçalar hala mevcut. Yine de, cinsiyetinizin gerçekten önemli olmadığı bir oyunda, Blizzard’ın karakterinizi vücut tipine göre dar bir şekilde tanımlamaktan biraz geri adım attığını görmek güzel.

Wowhead ayrıca, Dragonflight alfa yapısının bazı sürümlerinde, mevcut sürümde olmasa da, bir zamir seçim seçeneğine atıfta bulunan satırların mevcut olduğunu ve sonunda karakterinizin o olarak adlandırılıp adlandırılmayacağını seçebileceğinizi ima ettiğini de not etti. Bununla birlikte, daha eski WoW içeriğinin bile tipik olarak karakterinize belirsiz, cinsiyetten bağımsız şekillerde atıfta bulunduğunu belirtelim.

Genişlemenin geç duyurusuna rağmen Blizzard, World of Warcraft Dragonflight‘ın bu yıl piyasaya sürülmeye devam ettiğini söyledi. İlk vaatleri, eski WoW hayranları için ilgi çekiciydi ancak Blizzard’ın genişlemenin yayınlanmasıyla başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.