Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

World of Warcraft Xbox Konsollarına Gelebilir

Tüm zamanların en popüler MMO oyunlarından biri olan World of Warcraft için Xbox yolu açılmış gibi görünüyor.

Microsoft tarafından yaklaşık 70 milyar dolara satın alınan Activision Blizzard, çatısı altındaki oyun serileriyle birlikte teknoloji devinin yolunu tuttu. Tartışmaların odağında en başından beri Call of Duty olsa da, World of Warcraft ve Diablo gibi ikonik serileri gelecekte nelerin beklediği de büyük bir merak konusu.

BlizzCon2023’te GamesRadar‘a bir röportaj veren World of Warcraft‘ın başkan yardımcısı ve baş yapımcısı Holly Longdale, yıllardır beklenen konsol sürümü için yeşil ışık yaktı. İkonik evreni konsola getirme fikrini her zaman düşündüklerini belirten Longdale, “Bu karmaşık bir konu, ancak konsol kitlesi için ulaşılabilirlik muhtemelen farklı olacaktır” dedi.

Şu anda Worldsoul Saga‘ya odaklandıklarını ancak bu ihtimalin doğması halinde yeniden planlama yapabileceklerini aktaran deneyimli isim, bunun için yeterli güçlerinin olduğunu ifade etti. Üç genişleme paketini kapsayacak destansı hikayenin ilki The War Within olacak. Battle.Net üzerinden ön siparişe açılan genişletme, 2024 yılında piyasaya sürülecek.

Midnight ve The Last Titan adındaki diğer iki genişletme paketinin ne zaman çıkacağı henüz açıklanmadı, ancak pencerenin çok uzamasını beklemiyoruz. Anlayacağınız WoW evrenini epey hareketli günler bekliyor. Konsol sürümü için netleşen bir durum olmasa da, Activision Blizzard’ın planları arasında olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

The War Within Genişletmesi 2024’te Geliyor

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.