World of Warcraft

MMORPG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.1

Kullanıcı

World Of Warcraft: Shadowlands Hakkında Tüm Bilinenler

World Of Warcraft: Shadowlands, hakkında tüm bilinenler haberimizde.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 3,00 out of 5)
Loading...

Shadowlands, World of Warcraft’ın BlizzCon 2019 açılış töreni sırasında duyurulan ve Battle for Azeroth genişlemesinden sonra gelecek olan genişleme paketidir. WoW’un sekizinci genişlemesi, birinci seviye ezmeyi ve Torghast’ta prosedürel olarak oluşturulmuş bir mega zindan, Damned Tower ve 6 yeni bölge gibi, Covenants gibi yeni özellikleri içeriyor. Oyuncular Shadowlands’de en fazla seviye 60’a yükselecek. İşte Shadowlands genişleme paketi hakkında tüm bilinenler.

Lansman Tarihi

Shadowlands için henüz ilan edilmiş bir lansman tarihi yok. Blizzard’ın yeni genişlemeyi açıklayan basın açıklamasına göre, Shadowlands’in 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Shadowlands ön siparişleri 1 Kasım’da başladıBu sefer Shadowlands ön siparişleri farklı fiyatlandırmalarla farklı ödül seviyelerine sahip.

 • Standart Sürüm
 • Heroic Edition
 • Epic Edition

Shadowlands Hikayesi

Horde’nin düşmüş lideri Sylvanas Windrunner, Azeroth ve ölülerin diyarı arasındaki perdeyi deldi, yaşam ve ölüm arasındaki kozmik dengeyi bozmakla tehdit eden bir dizi olayı harekete geçirdi. Son yıllarda, ölüm makinesi kırıldı ve Shadowlands’e getirilen ruhlar artık The Arbiter’den geçmiyor, bunun yerine doğrudan The Maw’a gönderiliyor. Bunun sonucunda, Maw ve Jailer çok daha güçlenirken, Shadowlands’in diğer alanları Shadowlands’deki temel bir kaynak olan Anima’dan mahrum bırakılıyor. Sylvanas Windrunner, The Jailer ile olabildiğince çok ölüm yapmak için uzun zamandır çalışıyor ve Maw’a gönderilen her ölüm ve ruhla birlikte, Jailer daha da güçleniyor. War of the Thorns sırasında öldürülen binlerce sivil de dahil olmak üzere pek çok masum ruh, şimdi The Maw’da işkence görüyor.

Yeni Karakter Özelleştirmeleri

Shadowlands’de birçok yeni karakter özelleştirmesi ekleniyor. Bazı özelleştirmeler BlizzCon’da önizlendi, ancak Shadowlands için geliştirme döngüsünden daha fazlası gelebilir.

 • Troll’ler, Dwarf’lar, Orklar ve Night Elf’ler için yeni dövme seçenekleri karakter ekranında yerini alacak.
 • Çoğu ırk yeni ten tonları (veya Pandaren ve Worgen durumunda kürk rengi) saç rengi ve göz rengi seçenekleri alıyor.
 • Forsaken, decay seviyelerini özelleştirebilecek.
 • İnsanlar etnik olarak daha çeşitli yüzler alacaklar.
 • Kadın insanlar makyaj seçenekleri alacak.
 • Drannei kuyruk uzunluğunu ve kristal süslemeleri özelleştirilebilecek.
 • Göz rengi ten renginden farklı olabilir.

Yeni Seviye Sistemi

Yeni seviye sistemi ile birlikte şu an mevcut olarak level cap 120 olan oyunda Shadowlands’in gelmesi ile birlikte artık oyuncular maksimum 60 level olabilecek ve genişleme paketinin gelmesi ile birlikte şu anda son seviyede olan oyuncuların karakterli 50 level olarak uyanacak. Bunun yanı sıra yeni oyuncuların oyuna alışabilmesi ve biraz da olsa oyunu öğrenebilmeleri için yeni bir hem Horde’un hem de Alliance’ın 1-10 level aralığında oynayabilecekleri Exile’s Reach bölgesi oyuna gelmiş olacak.

Yeni Bölgeler ve Harita

Yeni gelecek olan Shadowlands genişleme paketinde toplam’da 6 yeni bölge bulunuyor. Shadowlands, ölen ölümlü ruhların yargılanacağı ve daha sonra hayattaki eylemlerine bağlı olarak, yaşamlarını geçirmek için belirli yerlere gönderilen alanlardan oluşuyor. Yeni gelecek olan bölgeler aşağıdaki gibidir:

 • Oribos, the Eternal City: Shadowlands’deki tüm ruhlar için varış noktasıdır. Burada The Arbiter tarafından değerlendirilecekler, ruhların ölümlerini nerede geçireceklerini belirleyen bir varlık.
 • Bastion: Kyrian antlaşma tarafından yönetilen kristal kulesi ve bozulmamış gökyüzü, bir krallıktır. Hizmete çekilen ruhlar The Arbiter tarafından Bastion’a gönderilir, burada hayatlarının eylemlerini inceler ve bir erdem durumuna doğru çalışırlar, yaşam yüklerini ortadan kaldırırlar ve yükseliş ararlar.
 • Maldraxxus: Necrolord sözleşmesi tarafından yönetilen Shadowlands askeri gücünün kalbidir. Her ne kadar iğrençlik ve büyücü gibi kötü varlıklara ev sahipliği yapsa da, Maldraxxus’un tüm varlıkları kötü değildir.
 • Ardenweald: Night Fae sözleşmesi tarafından yönetilen büyülü bir ormandır. Azeroth’un Zümrüt Rüyası’na karanlık bir ayna olarak hizmet veren Ardenweald, dinlenmeye, kış uykusuna ve sonunda ruhun yeniden doğuşuna odaklanan bir yerdir.
 • Revendreth: Venthyr sözleşmesi tarafından yönetilen karanlık sırların ve gotik kulelerin ülkesidir. Hayatta gururlu veya kusurlu olan ruhlar, The Arbiter tarafından günahlarını kefarete göndermek ve vampir Venthyr tarafından verilen azap yoluyla kurtuluşu aramak için buraya gönderilir.
 • The Maw: Shadowlands’e gönderilen ve daha önce hiç görülmemiş bir varlık olan Jailer tarafından yönetilen en kötü ruhlardan oluşan dönen bir girdap olan Shadowlands’in son bölgesidir ve muhtemelen bu genişleme paketinin en ilgi çekici haritası olacaktır.

Dungeonlar ve Raidler

Shadowlands başlangıçta, 9 Dungeon 1 Raid ile birlikte çıkış yapacak ve ilerleyen dönemlerde bunlar artacaktır. Shadowlands ile birlikte başlangıç olarak gelecek olan dungeonlar ve raid aşağıdaki gibidir.

Seviye atlama dungeonları
 • The Necrotic Wake
 • Plaguefall
 • Mists of Tirna Scithe
 • Halls of Atonement
Son seviye dungeonları
 • Theater of Pain
 • The Other Side
 • Spires of Ascension
 • Sanguine Depths
 • Thorgast, Tower of the Damned
Raid
 • Castle Nathria, in Revendreth – 10 Boss barındırıyor.

Anima Power ve Soulbinding

Anima Shadowlands’e özgü bir kaynaktır  Shadowland’ın tüm âlemlerini besleyerek sözleşmelerin amaçlarını korumalarına yardımcı olur. Anima, Shadowlands’deki birçok kaynaktan edinilecek ve seçtiğiniz sözleşmenin bir NPC’sine soulbound olacağınız ve bu NPC ile ruh halindeyken birçok yeni yeteneğe erişeceğiniz Soulbinding adlı yeni bir sistemde kullanılacak.

Torghast, Tower of the Damned

Torghast, oyun sonu Shadowlands bölgesi The Maw’ın kalbinde yer alan bir kuledir. Shadowlands’e varmak için en aşağılık ruhlara ev sahipliği yapan Torghast, prosedürel olarak oluşturulmuş, 1 ila 5 kişi ile girilen, oyuncular ilerledikçe zorlaşan ölçeklenebilir bir zindandır. Prosedürel olarak oluşturulmuş doğası nedeniyle, ne yapacağınızı asla bilemezsiniz. Gizemli kuleye her yükseldiğinizde seviyeleri ve düşmanları değişen Mythic + gibi önceki meydan okuma modlarının aksine, Torghast zamanlanmış bir olay değil, oyuncuların kuleyi kendi hızlarında keşfetmelerine ve daha fazla ödül kazanmalarına izin veriyor.

Modelleme, Mountlar ve Sınıf Değişiklikleri

Her yeni expansion (genişleme) paketinde yeni modellemeler oyuna dahil edilmeye devam ediyor. Özellikle son eklenen raytracing özelliği ile birlikte RTX ekran kartına sahipseniz oldukça farklı bir atmosfere sahip olacak olan World of Warcraft’a yeni modellemeler ile daha da modernleşecektir.

Mountlara gelecek olursak, Blizzard şuna adı gibi emin ki bu oyunu mountlar için oynayan ciddi bir kitle var. Mountları toplamak ve gösteriş yapmak bir çok oyuncunun hayali diyebiliriz. Shadowlands ile birlikte gelecek olan mountlardan ikisinin resmi aşağıdadır.

Sınıf Değişikliklerinin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol