Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

World of Warcraft İçin VR Mod Yayımlandı

World of Warcraft evreni VR dünyaya taşındı. Yepyeni bir mod ile beraber artık oyunu daha farklı şekilde deneyimleyebilirsiniz.

Blizzard tarafından 2004 yılı içerisinde çıkış yapan ve çevrimiçi çok oyunculu bir yapıyı bünyesinde barındıran World of Warcraft için fan yapımı bir mod yayınlandı. Mod detaylarına bakacak olursak, oyun tamamen VR bir deneyime sahip oluyor ve klasik çok oyunculu rol yapma deneyimi benzersiz bir hal alabiliyor. VR modu ile artık gerçekçi bir hissiyat elde edebiliyorsunuz.

Daha fazla ayrıntıya girecek olursak mod geliştiricileri ‘Streetrat‘ ve ‘Marulu‘ tarafından sunulan yeni paket belirtilene göre 10 yıldır geliştirilme aşamasındaydı. Şimdi ise artık final sürümüne ulaşıldı ve bizlere sunuldu. Bu mod, World of Warcraft’a hareket kontrolleriyle birlikte tam 6DOF VR deneyimini dahil ediyor. Oyuncular ayrıca çok yönlü ses ve senkronize bir biçimde oyunu deneyimleyebiliyor. Bunun yanı sıra üçüncü şahıs ve birinci şahıs kamera bakış açıları arasında geçiş sağlayabiliyorsunuz.

World of Warcraft Gerçekçi Yapıya Kavuştu

Elinizde VR bir cihaz bulunuyorsa muhakkak denemeniz gereken bir mod olarak karşımıza çıkıyor. “Flat2VR” moduna erişmek için geliştiricilerin Discord sunucusuna geçiş yapabilir ve oradan indirme sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda izleyebileceğiniz bir fragman bulunuyor ve bu fragmanla beraber modun nasıl bir yapıya sahip olduğuna bizzat görebilirsiniz. Bu sayede moddan çeşitli fikirler elde edebilirsiniz.

world of warcraft wrath of the l

World of Warcraft için yayınlanan VR modu PC kullanıcıları için geçerli olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde bildiğiniz üzere VR sektörü pek bir gelişme sağlayamıyor ve stüdyoların sunduğu üç beş büyük çaplı oyun haricinde ne yazık ki gözle görülür bir gelişme bulunmuyor. Bu tarz modlarla beraber yeni deneyime adım atmak istiyorsanız şu anda tam sırası diyebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.