Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

World of Tanks’ten Normandiya Çıkarması’nın 80. Yılına Özel Etkinlik

Wargaming, Müttefik kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Normandiya Çıkarması'nın 80. yıl dönümüne özel World of Tanks'e yeni etkinlikler ve araçlar ekledi.

Wargaming tarafından geliştirilen ve yayımlanan World of Tanks, İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli dönüm noktalarından biri olan 6 Haziran 1944’teki Normandiya Çıkarması‘nın 80. yıl dönümü şerefine bir dizi oyun içi anma etkinliği düzenliyor. Bunlar arasında Overlord Operasyonu adlı yepyeni PvE kipi, temalı bir Savaş Kartı Sezonu, İngiltere’de D-Day‘e katılmış bilinen tek sağlam Tank Çıkarma Gemisi olan LCT 7074’ün güvertesinden özel bir tarihsel canlı yayın ve fazlası var.

Oyuncular, 6 Haziran’dan itibaren yepyeni bir tek kişilik PvE kipinde oynayabilecek. Bu kip Overlord Harekâtından esinleniyor ve Normandiya çıkarmasının savaşını yaşama fırsatı sunuyor. Katılımcılar ikonik M4A3E8 Sherman tankına kumanda edecek, ana görevleri düşmanın güçlendirilmiş mevkilerini yarmak olacak.

PvE Moduna Normandiya Çıkarması Geliyor

Oyuncular uçaksavar bataryalarını koruyan sahil koruganlarını yok ederek Müttefik kuvvetlerinin yapay zeka kontrolündeki keşif uçaklarından ve hedeflere devasa hasar verebilen zırhlı toplarından destek alabilecek. Tankçılar ek zorluklarla da karşılaşacak çünkü harita öldürücü mayınlarla dolu olacak. Komutanların başarıyla ilerleme sağlayabilmeleri için yanlarında gizli bir silahı olacak: Sherman Crab.

world of tanks normandiya

Bu araç, İkinci Dünya Savaşı sırasında aktif görev alan, özel tasarlanmış bir mayın tarama aracıydı. Tarihî çıkarmalar sırasında Sherman Crab kara mayınlarını kasten patlatarak askerlerin savaş alanında güvenle ilerlemesine yardımcı olmuştu. Oyun kipinde de zafere giden yolda kritik önem taşıyacak.

Hazirandan eylüle kadar sürecek özel D-Day Savaş Kartı Sezonunda oyuncular üç Bölümde ilerleyecek, Normandiya esintili 3B stilleri olan üç yeni Seviye VI Premium tank ve üç özgün mürettebat üyesi açacak. Sezonda tahvil, kredi, Premium Hesap, donanım ve başka oyun içi ürünler gibi geniş bir ödül yelpazesi bulunuyor.

İkinci Dünya Savaşı’nın İkonik Tankı Oyuna Eklendi

normandiya çıkarması

Tankçıları ayrıca yıl dönümü kapsamında etkinlikler hakkında bilgi almalarını sağlayacak özel bir etkileşimli D-Day Etkinlik Haritası karşılayacak. Temalı görevler dizisinde ilerleyen oyuncular, Premium araçlar, özgün özelleştirmeler ve Premium Hesap günleri ile takas edebilecekleri özel Jetonlar alacaklar. Bu özel etkinlikler hakkında tüm detaylar için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

World of Tanks ekibi bir sürpriz hazırladı. 8 Haziran TSİ 19.00 tarihinde, D-Day’e katılmış, bilinen son sağlam Tank Çıkarma Gemisi olan İngiltere’deki LCT 7074 güvertesinden resmi Twitch kanalı adresinden canlı yayın yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.