Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

World of Tanks Steam’de Yayınlandı, Ortalık Yangın Yerine Döndü!

Dünya genelinde yüz binlerce oyuncuya ev sahipliği World of Tanks, yıllar süren bir bekleyişin ardından nihayet Steam’de yayınlandı. Gelin görün ki, popüler tank savaşı oyununa Steam üzerinden erişmek isteyen eski oyuncuların yeni bir hesap açmak zorunda olmaları, büyük bir tartışma yarattı.

Dünyanın en popüler tank savaşı oyunlarından World of Tanks, 10 yıldan uzun bir süre boyunca sadece kendi platformu üzerinden hizmet verdikten sonra 29 Nisan’da nihayet Steam’de yayınlandı, ancak World of Tanks Steam sürümü bazı tartışmaları da beraberinde getirdi.

WoT’un yıllar süren bir bekleyişin ardından dünyanın en popüler dijital oyun platformu Steam’de yayınlanacağının açıklaması, oyunseverleri bir hayli sevindirmişti. Fakat WoT oyuncularının bu heyecanları kursaklarında kaldı desek yeridir.

World of Tanks Steam sürümü

World of Tank Steam sürümü, oyunun mevcut istemcisiyle tamamen aynı ve Steam ile mevcut PC oyuncuları arasında çapraz oyun deneyimi sunuyor. Buraya kadar herhangi bir sorun yok, ancak oyundaki ilerlemeler ve hesaplar Steam’e entegre olmuyor. Yani World of Tanks’ı Steam platformunda oynamak istiyorsanız, her şeye sıfırdan başlamanız gerekiyor.

Haliyle bu durum, yıllarını savaş meydanlarında geçiren deneyimli tankçıları fazlasıyla sinirlendirdi. Wargaming hesaplarını Steam hesaplarıyla eşleştirerek, oyunu World of Tanks istemcisi yerine Steam istemcisi üzerinden oynayamayacaklarını gören kullanıcılar, popüler tank savaşı oyununu Steam’de adeta gömdü.

world of tanks steam mağazasında

Şu ana kadar gelen 900’e yakın değerlendirme ‘çoğunlukla olumsuz’ olarak derecelendiriliyor. World of Tanks, en azından oyuncuların 30 Nisan – 3 Mayıs tarihleri ​​arasındaki her tank ilk galibiyetlerinde  4x XP veren özel bir etkinlik düzenleyecek.

Wargaming ayrıca yeni oyuncuların alışma süresini hızlandırmak ve ilk birkaç gününüzde size yardımcı olacak ödüller sunmak için bir dizi görev başlattı. Dilerseniz World of Tank Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.