Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Wonka Filminden Sadece İki Haftada 150 Milyon Dolar Hasılat

Timothée Chalamet'in başrolünde yer aldığı Wonka filmi, yalnızca iki haftada dünya çapında 150 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı.

2023’ün en çok beklenen filmlerinden biri olan Wonka, beyaz perdedeki serüveninde önemli bir kilometre taşını çok erken bir şekilde tamamladı. Timothée Chalamet’in eksantrik çikolatacının daha genç bir versiyonunu canlandırdığı 1971 Roald Dahl uyarlaması Willy Wonka & the Chocolate Factory’nin prequel’u olan yapım, dünya çapında 150 milyon dolar gişe hasılatını geçti. Hem de yalnızca iki haftada!

Paddington’ın arkasındaki Paul King tarafından yönetilen Wonka filmi, bu haber yazıldığı sırada Rotten Tomatoes’ta yüzde 84 gibi oldukça etkileyici bir puana sahip. Film, ABD’de gösterime girmesinden bir hafta önce uluslararası pazarlarda çıkması sayesinde, yurt içindeki açılış hafta sonunda 151,4 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

Timothée Chalamet’in Wonka Filmi Beğeni Topladı

Yapım bütçesi 150 milyon dolar olan müzikal, hanesine 100 milyon dolar daha eklemesi halinde maliyetini çıkaracak. Wonka, yakaladığı trendi devam ettirmesi halinde vizyon süresini görkemli bir gişe hasılatı ile tamamlayabilir.

wonka filmi

Aralık ayında vizyona giren filmler, yurt dışında Noel tatiline denk geldikleri için genellikle yavaş bir seyir gösterir. Wonka, muhtemelen ocak ayına kadar istikrarlı bir şekilde gişesini artıracaktır. Bu arada sözü edilen 125 milyon doların yalnızca yapım maliyeti olduğunu belirtmekte yarar var.

Reklam ve pazarlama bütçesinin ne kadar olduğu bilinmiyor, ancak hemen hemen aynı seviyede olduğunu tahmin ediyoruz. Wonka filmi, 450 – 500 milyon dolar arasında bir gişe hasılatı elde edebilir. Timothée Chalamet’e Hugh Grant, Rowan Atkinson, Sally Hawkins ve Olivia Colman gibi önemli isimlerden oluşan bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

Wonka Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.