Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Windows 11’e Oyuncular İçin Denetleyici Çubuğu Eklendi

Bugün Microsoft, Windows 11 Insider’ların Denetleyici Çubuğu‘nu test edebileceğini duyurdu. Esasen bu, oyun çubuğunun denetleyicileri kullanan kişiler için tasarlanmış farklı bir görünümü. Bu Game Bar alternatifi, eğer denetleyici kullanıyorsanız oyun kısa yollarına ve daha fazlasına rahatlıkla erişmenizi sağlayacak.

Öncelikle, Windows 11 Insider Programının Dev veya Beta kanalında olduğunuzu varsayarak, bir Xbox denetleyicisini PC’nizle eşleştirdiğinizde Denetleyici Çubuğu‘nu göreceksiniz. Oyundayken oyun kumandanızdaki Xbox düğmesine basarsanız, Oyun Kumandası Çubuğu açılacak ve oyun kısa yolları yerine yenilenen görünümle karşılaşacaksınız.

Windows 11’de Denetleyiciyle Oyun Oynamak Kolaylaştı

Windows 11
PC’de denetleyici ile oyun oynamak artık daha rahat.

Bu dikkate değer bir değişiklik. Windows 11’de bir oyuncuysanız, üçüncü taraf uygulamalar sayesinde oyunları kaydetmek, ekran görüntüsü almak ve çok daha fazlasını yapmak için kullanabileceğiniz Oyun Çubuğu’nu muhtemelen biliyorsunuz ancak bu, muhtemelen açmak için kullandığınız Win + G kısa yolundan fare ve klavye kullananlar için çok optimize edilmişti.

Bilgisayarda oyun kumandası ile oyun oynamak dünyadaki en popüler yöntem olmayabilir ancak insanların bu yöntemi çokça kullandığını biliyoruz. Gerçekten de, Microsoft kesinlikle bunu kanıtlayacak telemetriye sahip ve bir denetleyiciyle oyun oynamayı kullanıcıları için daha olumlu bir deneyim haline getirmek için muhtemelen birçok yeni güncelleme sunmaya devam edecek.

Özelliği kullanmak için Windows 11 build 225xx veya üzeri bir sürüme ve bir Xbox Insider’a sahip olmanız gerek. Yeni Oyun Çubuğunu denemeyi seçebileceğiniz Microsoft Store’dan Xbox Insider Hub’ı indirebilirsiniz. Etkinleştirip yeniden başlattıktan sonra, bir denetleyiciyi eşleştirdiğiniz veya taktığınız anda Denetleyici Çubuğu’nu göreceksiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.