Windows 11 Telefonunuz Uygulaması Tanıtıldı

Windows 11 hakkında yenilikleri öğrenmeye devam ediyoruz. Yeni işletim sistemi ile Telefonunuz uygulaması güncellendi.

Windows 11 Telefonunuz uygulaması hakkında yeni bilgiler edindik. Bu haftaki Surface etkinliği sırasında Microsoft, çift ekranlı akıllı telefonunun en son yinelemesi olan Surface Duo 2’yi duyurdu. Cihazın kendisi, uygulamalı olarak belirttiğimiz gibi, çok ihtiyaç duyulan bazı iyileştirmeleri paketliyor olsa da, Microsoft, telefonunuza bilgisayarınızdan erişme deneyimini geliştirmek için de çalışıyor. Dediğimiz işlem, Telefonunuz uygulaması aracılığıyla yapılıyor ve etkinlik sırasında Windows 11 Telefonunuz uygulamasına ve yeni kullanıcı arayüzüne bir göz attık.

Şu anda Windows 10 ve Windows 11 Telefonunuz uygulama arayüzünün yan menüsünde Bildirimler, Mesajlar, Çağrılar ve Uygulamalar (yalnızca belirli Samsung telefonlarında ve Surface Duo’da) dahil olmak üzere birkaç bölüm mevcut. Bu bölümlerin tümü ayrı, bu nedenle aynı anda yalnızca birini görebiliyordunuz ancak bu şimdi kısmen değişecek.

Microsoft, uygulamanın sol tarafındaki menüyü bir bildirim akışıyla değiştirecek, böylece uygulamanın geri kalanında gezinirken bildirimlere her zaman erişilebilecek. Tıpkı daha önce olduğu gibi, bu şekilde bilgisayarınızdan bildirimlere yanıt verebilecek veya bunlarla ilgili işlem yapabileceksiniz.

Windows 11 Telefonunuz

Windows 11 Telefonunuz Uygulaması Neler Sunacak?

Farklı bölümler uygulama penceresinin en üstüne taşındı ve eskisi gibi çalışacak. Bilgisayarınızdan Windows 11 Telefonunuz uygulamalarına erişebilecek, arama yapabilecek ve SMS mesajları gönderebileceksiniz. Telefonunuzun ekranını bilgisayarınıza da kopyalayabileceksiniz.

Etkinlik sırasında uygulama hakkında gerçekten görebildiğimiz tek şey bu oldu. Burada herhangi bir önemli yeni özellik yok gibi görünüyor ve Microsoft ayrıca bu yeni kullanıcı arayüzünün Windows 11 Telefonunuz uygulaması için ne zaman kullanıma sunulacağını söylemedi.

Belki de en önemlisi Microsoft, Surface Duo ve Samsung Galaxy telefonları dışındaki cihazlara ekran projeksiyonu veya benzeri herhangi bir uygulama getirme planını açıklamadı. Ayrıca, uygulama hala iPhone’larda çalışmadığından, iPhone kullanıcıları da benzer şekilde şanssız.

Bilgisayarınızda Android uygulamaları çalıştırmakla ilgileniyorsanız, Android uygulama desteğinin Windows 11’e gelmesini de beklemek isteyebilirsiniz. Android uygulama desteği önümüzdeki aylarda Windows Insider’lara sunulacak.

Telefonunuz uygulamasını Android telefonunuzla denemek için Play Store’dan Telefon Eşlikçiniz uygulamasını indirmeniz gerekeceğini de belirtelim.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol