Windows 11 Güncellemesi, Ryzen İşlemci Sorununu Çözemedi

Windows 11 ilk güncellemesini aldı ancak, Ryzen işlemcileri yavaşlatan hatayı düzeltmedi. Hatta tam tersine daha da kötüleştirdi.

Windows 11 güncellemesi yayınlandı ancak AMD Ryzen sahiplerini mutlu edemedi. Windows 11’in çıkış yaptığı ilk gün, yeni işletim sisteminin Ryzen işlemcilerle, Intel bileşenlerine göre belirgin şekilde daha kötü çalıştığı ortaya çıktı.

Tabii ki, her iki şirket de bir çözüm üzerinde çalışmaya başladı ancak şu ana kadar yayınlanan Windows 11 güncellemesi işleri daha da kötü hale getirdi.

Bunun yanı sıra Windows 11’in ilk toplu güncellemesi Intel Killer ve SmartByte ağ yazılımları ile Windows 11 arasındaki uyumluluk sorunlarını giderdi. Bu nedenle Windows 11 işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların bu güncellemeyi yüklemesini tavsiye ediyoruz.

Windows 11 Güncellemesi

Windows 11 Güncellemesi AMD Sahiplerini Üzdü

TechPowerUp, Windows 11’in Ryzen 7 2700X ile L3 önbelleğinin gecikmesinin neredeyse iki katına çıktığını belirtti. Ne yazık ki, yeni yayınlanan Windows 11 güncellemesi de sorunu çözmek yerine kötüleştirdi ve gecikme daha da arttı. Basitçe özetlemek gerekirse, Ryzen işlemciler yüzde 15 daha güç kaybetti.

Neyse ki, muhtemelen bir yeni bir Windows 11 güncellemesi için çok uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. AMD ve Microsoft’un LC3 bellek ve CPPC sürücüleriyle ilgili sorunları zaten çözdüğü ve bu düzeltmeleri tanıtan güncellemeleri yayınlama tarihlerini açıkladıkları bildirildi.

Yukarıda belirtilen rahatsızlıklardan ilki, Windows Update 10C yaması sayesinde 19 Ekim’de ortadan kaldırılacak ve işlemcilerin daha da yavaşlama sorunu ise iki gün sonra AMD’nin yayınladığı bir güncelleme ile çözülecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol