Windows 10’un Yeni Sürümünü Kurmak Daha Kısa Sürecek

Windows 10'un yeni sürümlerine güncelleme yapmak artık daha kısa sürecek.

Microsoft, Windows 10’a getirilen her bir güncellemeyi kurmanın çok fazla vakit aldığının farkında. Bu duruma son vermek için harekete geçen şirket, şimdilerde kurulum süresini azaltmak için çalışmalara başlamış durumda.

Windows 10un Yeni Sürümünü Kurmak Daha Kısa Sürecek 1

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında çıkan Creators Update isimli güncellemeyi kurmak, ortalama bir bilgisayar kullanıcısının 82 dakikasını alıyordu. Bu oldukça uzun bir süre, öyle ki bu zaman diliminde film bile izlenebilir! Ancak yeni çıkacak olan Bahar (Spring) Creators Update güncellemesiyle birlikte Microsoft güncelleme süresini kısaltmayı başardı.

Buna göre yeni güncellemenin kurulumu ortalama 30 dakika kadar sürecek. Güncelleme dosyasının kurulum süresini 30 dakikaya indirmekle yetinmeyen Microsoft, Windows 10’u ilerleyen dönemde daha da hafifleştirmenin peşinde.

Her yıl 3 güncelleme

Diğer adıyla Redstone 4 olarak da bilinen bu güncelleme, 2018 yılı içinde Windows 10’a gelen en köklü ilk güncelleme olacak. Bugüne kadar da Windows 10’a üç adet büyük güncelleme verildi: Anniversary Update, Creators Update ve Fall Creators Update.

Microsoft’un hedefi her yıl 3 güncelleme çıkararak yeni özellik ve performans iyileştirmelerini bilgisayarlara dağıtmak. Her ay ufak boyutlu yazılım güncellemeleri yayınlamaktansa bu yöntem daha mantıklı gibi duruyor.

Yeni güncellemede neler var?

Kullanıcı arayüzünde yapılan çeşitli iyileştirmeler, geliştirilen yeni güvenlik önlemleri ve Windows Mixed Reality isimli VR başlığıyla alakalı yenilikler bahsi geçen güncellemede yer alacak. Artık VR başlığını kullanırken ekran görüntüsü ve video kaydı alabilmek daha da basitleştirilecek.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol