Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesi Yayınlandı Ve Artık İndirilebilir

Windows 10'un Mayıs ayı güncellemesi yayınlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Microsoft, Windows 10 için merakla beklenen Mayıs 2020 Güncelleştirmesini yayımladı. Bu Güncelleştirme hem WDDM 2.7 hem de DirectX 12 Ultimate için destek getiriyor. Dahası, bazı Xbox Game Bar geliştirmelerini de içeriyor.

Sürüm notlarına göre, bu güncelleştirme sisteminizdeki, Disk ve CPU kullanımınızdaki stresi azaltmak için Windows Arama’yı değiştirir. Böylece, kullanıcılar daha eski sabit disk sürücülerine (HDD) sahip cihazlarda daha hızlı performans göreceklerdir. Öte yandan, bir SSD kullananlar, önemli bir performans artışı fark etmeyeceklerdir.

Daha önce de belirtildiği gibi, Mayıs 2020 Güncellemesi, Raytracing katman 1.1, Mesh Shader ve Sampler Feedback dahil yeni DirectX 12 özellikleri için destek içeriyor. Ayrıca, Windows Sürücü Ekran Modülü (WDDM 2.7) desteği sayesinde çoklu monitör desteği bazı iyileştirmeler alacaktır.

Microsoft “WDDM 2.7, farklı yenileme hızlarına sahip monitörler arasında geçiş yaptığınızda takılmayı ele alması gereken çoklu monitör yenileme hızlarını geliştirir. Microsoft ayrıca video oynatma performansını artırmak, gecikmeyi azaltmak ve bazı oyunlar için FPS’yi geliştirmek için donanım hızlandırmalı GPU zamanlaması da ekliyor” diyor.

Ayrıca, bu güncelleme Görev Yöneticisi’ne bir GPU sıcaklığı okuması ekler. Üçüncü taraf widget’ları için Xbox Game Bar desteğine de izin verir.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol