Windows 10 21H1 Güncellemesi PC’leri Otomatik Olarak Güncelleyecek

Microsoft, Windows 10 21H1 güncellemesini yayınladı ve yeni güncelleme PC'leri otomatik olarak güncelleyecek.

Microsoft bugün Windows 10 21H1 için yeni bir dağıtım aşamasına başlıyor, bu da artık daha fazla kişinin bu en son sürüme yükseltme yapabileceği anlamına geliyor. Şirket, 2004 sürümünü içeren hizmetin sonuna yaklaşan sürümlerde çalışan daha fazla cihazı otomatik olarak yükseltmeyi planlıyor.

Windows 10 21H1

Windows üreticisi Microsoft, hizmetin sonuna yaklaşan Windows 10 sürüm 2004 çalıştıran cihazları otomatik olarak güncellemek için “Multi-Month Process” başlatmak için en son makine öğrenimi modelini kullandıklarını söyledi.

“Artık sunumumuzda yeni bir aşamaya başlıyoruz. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz makine öğrenimi eğitimini kullanarak, otomatik olarak Windows 10 sürüm 21H1’e güncellemek üzere seçilen ve hizmetin sonuna yaklaşan cihazların sayısını artırıyoruz. Sorunsuz bir güncelleme deneyimi sunmak için makine öğrenimimizi tüm aşamalarda eğitmeye devam edeceğiz.”

Cihazınız Windows 10, sürüm 2004 veya 20H2 sürümünde çalışıyorsa, Ayarlar > Windows Güncelleme > Güncellemeleri kontrol et aracılığıyla manuel olarak aradığınızda en son sürüm artık kullanılabilir olmalıdır.

Microsoft, “Her zaman olduğu gibi, en son özelliklerden ve en son güvenlik tehditlerine karşı gelişmiş korumalardan yararlanabilmenizi sağlamak için cihazlarınızı mümkün olan en kısa sürede Windows 10’un en son sürümüne güncellemenizi öneririz.” diyor.

Cihazlarınıza Windows 10 Mayıs 2021 Güncellemesini yüklemek için ISO dosyalarını da kullanabilirsiniz; yükleme işleminin daha fazla ayrıntısı için bu öğretici adımları izleyin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol