Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Wi-Fi 7 Yolda: MediaTek Filogic 880 ve Filogic 380 Tanıtıldı

Henüz Wi-Fi 6E teknolojisi tamamen hayatımıza yerleşmemişken Wi-Fi 7 destekleyen işlemciler duyuruldu.

Wi-Fi 7, MediaTek Filogic 880 ve Filogic 380 ile yavaştan hayatımıza girecek. Geçen yıl Kasım ayında MediaTek, IoT cihazları için Filogic 130 ve Filogic 130A isimli iki yeni işlemci piyasaya sürdü. Bu işlemciler, harika çözümlerine sahip yeni nesil IoT cihazları için mükemmel bir seçim haline gelmişti.

Wi-Fi 6E destekli IoT cihazları henüz ana akım haline gelmemiş olsa da, MediaTek bugün Wi-Fi 7 desteğini çok çeşitli cihazlara getirmek için iki Filogic yongası daha duyurdu. Yeni MediaTek Filogic 880 ve Filogic 380, piyasaya çıkan ilk WiFi 7 çözümleri arasında yerini aldı. İki yeni işlemci de tamamen yeni nesil ağ işleme birimleri ile donatıldı.

Wi-Fi 7 Hayatımıza Girmek Üzere

Wi-Fi 7
Mediatek Filogic 880 ve Filogic 380.

MediaTek Filogic 880, maksimum Wi-Fi, Ethernet ve paket işleme performansını desteklemek için bir Wi-Fi 7 erişim noktasını güçlü bir uygulama işlemcisi ve ağ işleme birimi (NPU) ile birleştiren kapsamlı bir platform sunan 6nm bir işlemci olacak. Filogic 880, maksimum 36Gbps hız ile penta bant 4×4’e kadar destekleyebilen ölçeklenebilir bir mimari sunacak.

MediaTek Filogic 380 ise Wi-Fi 7 ve Bluetooth 5.3 bağlantısını akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar, dizüstü bilgisayarlar, set üstü kutular ve OTT yayın çubukları dahil olmak üzere tüketici elektroniğine getirmek için tasarlanmış 6nm’lik bir çip. MediaTek aynı zamanda ilgili platform çözümlerini sunduğundan, ikili eşzamanlı 2×2 özelliği bu cihazlar için kullanıma hazır olarak optimize edildi.

MediaTek, bu ayın sonlarında Tayvan’da Computex 2022’de yeni Filogic Wi-Fi 7 platform çözümlerini sergileyecek. MediaTek, yeni Filogic WiFi 7 yongalarına sahip cihazlar için bir çıkış zaman çizelgesi sağlamamış olsa da, son raporlar, yeni yongalara sahip ilk ürünlerin gelecek yıl piyasaya çıkabileceğini gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.